Середа, 27.11.2024, 15:20
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Пошук
Календар
«  Жовтень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2011 » Жовтень » 13 » ТЕТ-А-ТЕТ
11:28
ТЕТ-А-ТЕТ
Михайло Вишиванюк:
Президент не боїться критики


Голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк впевнений, що до 2015 року (коли мають відбутися чергові президентські вибори) Україна досягне політичної та економічної стабільності. А все тому, що Віктор Янукович «вирішив відійти від популістських  рішень, а робити реальну реформу».
Про плюси і мінуси реформування та його наслідки для держави і нашої області – в інтерв’ю Михайла Вишиванюка «Західному кур’єру», яке він дав минулого тижня, повернувшись з аудієнції у Президента.


– Михайле Васильовичу, ви повернулися з аудієнції у Президента Віктора Януковича. Які порушувалися питання? Це була планова, чи позапланова зустріч?
– Це була планова зустріч. Є графік прийому Президентом голів обласних державних адміністрацій і якраз підійшла моя черга. Я доповідав Президенту про роботу області за три квартали з розвитку економіки, готовності до зими, проведення осінньо-польових  робіт. Крім того, обговорювали можливість повернення в Україну Галицького Євангелія.  Президент дав доручення мені і міністру культури опрацювати це питання. Програма мінімум – взяти оригінал і надрукувати копію. Програма максимум – отримати оригінал.
– В чому схожість і відмінність стилю роботи Віктора Януковича і Леоніда Кучми?
– Відмінності немає. І в одного і в другого – системна робота і бачення перспективи.  Різниця лише в тому, що в період Леоніда Кучми перед державою стояли одні завдання, а зараз зовсім інші. Зовсім інші! Тепер основне завдання, яке стоїть перед державою (і Віктор Федорович взяв на себе таку невдячну місію), – провести економічні реформи.  Економічні реформи, як правило, на першому етапі не подобаються людям, зачіпають певні інтереси, починається критика. Але Президент проявив велику сміливість – він не боїться критики. Віктор Янукович вирішив відійти від популістських заяв, рішень, а робити реальну реформу.
– А стосовно Івано-Франківщини. Пригадується, за часів Кучми в нашу область ішли серйозні вливання, реконструювалися обласний центр і райцентри. Тепер, за твердженням опозиціонерів, область навіть недофінансовується.
– Та ні. Однакове відношення! То неправда, що тепер Івано-Франківська область, порівняно з іншими, фінансується найменше. Ми, наприклад, коли починали реконструкцію м. Коломиї, то не мали на це жодної копійки в бюджеті – ні в обласному, ні в державному. Не мали грошей, але приступали до реконструкції. І ми її зробили! Пам’ятаю, лист Президента Кучми до виконання Прем’єр-міністру Ющенку: «прошу виділити на реконструкцію м. Коломиї 3 млн. грн.». І що? Ющенко був в Коломиї, але не дав ні копійки з державного бюджету. Так що правда така… Можна підняти архіви і це побачити. Це по-перше.
А по-друге, Віктор Янукович до всіх областей ставиться однаково. Немає областей, які би були «в загоні». Бюджети формуються із застосуванням однакових коефіцієнтів до всіх регіонів. Хоча по окремих коефіцієнтах я би змінив коефіцієнт не на користь Івано-Франківщини, Львівщини, Закарпаття, Чернівецької області, адже ми живемо в курортній зоні, а ось там, де люди живуть в жахливих умовах, де повітря загазоване, отам потрібно збільшувати бюджетне фінансування на екологічні проблеми.
– Але і ми маємо шкідливі виробництва. Навіть взяти озвучену на одній із сесій проблему доріг в Долинському районі, яка є наслідком роботи ВАТ «Укрнафта»…
– Ради Бога, ви не бачили розбитих доріг. З ВАТ «Укрнафта» ми дійсно мали серйозні проблеми. Але все-таки «Укрнафта» договір з нами про участь в соціальних проектах  підписала. Наступного тижня ми повинні отримати кошти від «Укрнафти» на ряд об’єктів соціально-культурного призначення нашої області.
– Як ви як керівник області сприйняли лист ДПА України, яким великим платникам податків Прикарпаття рекомендується реєструватися у Львівській ДПА?
– Нормально сприйняв. Вони будуть звітувати у Львові, а податки як платили в Івано-Франківській області, так і будуть платити. Це  буде серйозний фільтр для правильності, чесності сплати податкових платежів. В нас як була податкова адміністрація, так і буде. ДПА в Івано-Франківській області як контролювала ці підприємства, так і буде контролювати. А у Львові буде центр з перевірки  правильності нарахування всіх платежів.
– Та чи не станеться так, як свого часу з Бурштинською ТЕЦ, яка стала структурним підрозділом «Західенерго» (Львів)? Пригадується, минулої каденції ви робили спроби повернути підприємству статус юридичної особи, мовляв, від них добитися платежів у нашу область – все одно, що виривати від пса кістку. 
– Все залежить від того, наскільки співпрацює ОДА не з «Західенерго», а з «Укренерго», бо всі кошти акумулюються там – в центрі. Є співпраця – є кошти від «Укренерго», від Бурштинської ТЕЦ в обласний бюджет. Справа в тому, що цей поїзд пішов давним-давно.  Ще в 1993-94 рр., коли було створено «Західенерго», і вже вирвати його звідти стало  практично неможливо.
– З київських кабінетів просочується інформація, що в результаті адмінреформи нашу область взагалі можуть приєднати до Львівської?
– Все це від лукавого. Жодної інформації про це нема і не могло бути. Яка ситуація навколо адміністративної реформи, я знаю. Адмінреформою не передбачена ліквідація жодної області України. Так, буде адміністративна реформа, будуть мінятися окремі території районів, можливо, в нас будуть мінятися окремі кордони, об’єднуватися служби. От, наприклад, колись була у Коломиї районна прокуратура і міська. Що, не може бути одна міськрайонна прокуратура? Колись як експеримент ми з Анатолієм Французом об’єднали дві міліції – міську й районну. І нічого. Як ловили злодіїв, так і ловлять. Архітектура міська, архітектура районна, суд міський, суд районний, пенсійний фонд районний, пенсійний фонд міський. Воно потрібно? Це ж дублювання функцій! Ми наплодили тих кантор, чиновників цілу купу.
– Кажуть, призначення нового прокурора області Олександра Каліфіцького навіть для перших осіб «білого дому» було певною несподіванкою. Яка мета відрядження на Прикарпаття такого «зубра» Генпрокуратури, у віданні якого ще донедавна були справи Тимошенко, Луценка, Кучми?..
– Відбулася звичайна ротація кадрів. У прокуратурі є положення, що прокурор п’ять років пропрацював в області і переходить на роботу в іншу область. Микола Гошовський перейшов на роботу в Київ, у Генеральну прокуратуру. З приходом нової людини, незаангажованої, ні з ким не пов’язаної, буде продовжуватися робота з дотримання законодавства на території нашої області і повернення віри у людей до влади. Це основне завдання, яке поставив Президент перед обласною державною адміністрацією і перед правоохоронними органами.
– Це дзвіночок для опозиції?
– А при чому тут опозиція?
– Парламентські вибори через рік…
– Та ні! Це абсолютно ніякого відношення немає, а для наведення порядку – має. Скажіть, будь ласка, як народ міг вірити владі, наприклад, Богородчанського району, коли тодішній голова Богородчанської РДА разом з прокурором, начальником міліції, начальником СБУ і головним лікарем району забрали територію в районної лікарні і відвели собі під план?!  Коли я прийшов на посаду голови ОДА, люди зразу написали листа про цю кричущу несправедливість.
– І все-таки, наприклад, недавню виїмку документів податковою міліцією у фірмі «Екстім», власником якої є депутат міськради Роман Тимків, пов’язують з нещодавнім об’єднанням «Громадського форуму» і партії «УДАР» Віталія Кличка… 
– Та про що ви говорите?! Скажіть, на кого я маю спихати, на яку опозицію, коли перевіряють управління ОДА. От прийшов до мене начальник управління капітального будівництва Петро Гречанюк. Каже: не можу працювати, перевірки замучили – СБУ, прокуратура, міліція. З початку року 56 перевірок в управлінні капітального будівництва ОДА. То я на кого повинен спихати ці перевірки, на яку опозицію? Є питання – перевіряють. Зловживання знайшли? Ні! То чого ти бігаєш?..
– А взагалі, на вашу думку, чи є в області опозиція, скажімо, до вас?
– Звичайно, є. Ви що не бачите, які на сесії баталії.
– Баталії політичні…
– Так, з економічних питань розбіжностей в нас практично немає.
– Пригадується, минулого року з ініціативи ОДА в Івано-Франківську презентували  програму реформування ЖКГ. Сьогодні «свободівська» більшість у міськраді втілює у життя свою програму реформування житлово-комунальної галузі. Отже, принаймні в облцентрі розходження не лише політичні?
– Хай втілює. Прапор в руки, барабан на шию і вперед! Чекаємо результатів.
– Сварять вас у Києві за такий політичний розклад?
– Якщо Президент чи Прем’єр-міністр до цього відносяться з розумінням, то окремі клерки можуть шепотіти своє, робити свої пропозиції… Але ставлення до мене як до голови ІФОДА таке ж, як до голів Донецької, Сумської чи Полтавської областей. Жодного утиску не відчуваю! Тим більше, слава Богу, не новачок на тому Олімпі. Почуваю себе дуже спокійно.
– Що вам каже Віктор Янукович на ваші пророцтва спільної роботи з ним до 2020 року?
– А я йому це не казав. Не знаю, чи він це знає.
– Шептуни, напевне, донесли…
– Не все доносять. Неможливо донести все. Настільки там величезний об’єм роботи. Крім внутрішніх питань, економіки, зовнішньоекономічні питання. Подивіться, скільки Президент останнім часом робить вояжів за кордон, щоб повирішувати інвестиційні питання, залучення інвестицій, взагалі налагодити стосунки з іншими державами. Це не так просто. Я тут від ранку до вечора і не видно просвітку, а там уявляєте, яке пекло.
– Отже, Галичина в 2015 році віддасть за Януковича 70%?
– Віддасть. Західна Україна до того часу переконається на всі 200%, що має українського Президента, що Президент стояв, стоїть і буде стояти на захисті національних інтересів України. Я в цьому глибоко переконаний! Інакше я б ці речі не говорив. Україна має українського Президента. До нових президентських виборів люди в цьому переконаються.  До того часу зросте економіка держави. У 2015 році буде зовсім інший рівень заробітних плат, пенсій, а відповідно  буде вищий рівень життя в державі. Вже в наступному році бюджетники (вчителі, лікарі) отримають на 25% більшу заробітну плату.
– Але ж й інфляція очікується немала?
– Аж такої інфляції не буде. Нехай 7-8% – не більше. А порівняно з 25% росту заробітної плати – це величезний приріст. І це при тому, що ми ще не повністю вилізли з ями. Ще в нас руки зв’язані тими кредитами, які набрала пані Юля. Так що ріст зарплат і пенсій буде великий. І третє. У 2015 році у державі буде політична стабільність. Оті всі популісти, ота вся брехня  вже людям надоїли. Люди хочуть стабільності, і ця стабільність настане. 20 років Україна жила в політичній нестабільності, самоїдстві, протистоянні. Всі боролись за Україну, але в свої кишені. Так що повірте – у 2015 році буде той результат, який я спрогнозував.
– Але сьогодні бачимо, що реформи в народі не сприймаються. Акції протесту чорнобильців, афганців…
– По окремих пунктах, дійсно, є зауваження, але в більшості вони абсолютно безпідставні. Назву вам цифру. На сьогодні в державі 13 млн. 200 тис. пільговиків. Тобто, кожна третя людина має пільги. Чимало посвідчень – липові. Люди, народжені 1985 року, є учасниками ліквідації Чорнобильської катастрофи. Дуже багато посвідчень учасників бойових дій. Окремі люди втратили почуття совісті, відповідальності. Мало того, що мають пенсію по 15-20 тисяч, ще й собі пооформляли різні пільги. А страждають ті, кому найбільше потрібно – справжні учасники бойових дій чи ліквідації наслідків Чорнобильської трагедії. Якщо порахувати всіх пільговиків і ті кошти, що потрібні для виплати пільг, які наприймали в результаті популістських рішень перед кожними виборами, то на сьогодні потрібно 300 млрд. грн. на одні пільги. Це майже цілий бюджет України!
Наприклад, прокурор м. Івано-Франківська, Коломиї чи Калуша має пільги на 50% сплати комунальних послуг і 50% на оплату телефону. Вони такі бідні, що їм пільги потрібні? І те, що з пільгами наводиться порядок, – правильно. Ви знаєте, хто очолив акцію чорнобильців? Людина, яка не має жодного відношення до Чорнобиля, ніколи там не була. Але пільги має.
Єдиний недолік Уряду. Перед тим, як приймати якісь рішення, треба було цю програму реформ винести на всенародне обговорення. І нехай би народ сказав, кому пільги залишити, кому зняти, які повинні бути пенсії. А ми знову стали на ті самі граблі. Але, зауважу, закон не підписаний Президентом. Я переконаний, що Президент такий закон, який вносився на розгляд Верховної Ради, ніколи б не підписав.
– Михайле Васильовичу, коли вийде це інтерв’ю, 13 жовтня, ви будете святкувати  день народження. Побажань, напевно, буде чимало: хтось вітатиме вас як  людину, яку поважає, хтось – як першу особу в краї, віддаючи поклін вашому кріслу. А що ви самі собі побажаєте в цей день. І яким є день народження Михайла Вишиванюка у владі і поза нею?
– В цей день до крісла ніхто не доступить, бо в кабінеті не буде нікого. Я одного разу допустив помилку через свою недосвідченість. Перший раз, коли відзначав день народження на цій посаді. Я ще тоді всіх керівників в області не знав, ще не вспів перезнайомитися, а тут ідуть до крісла, приходять люди, з якими я незнайомий, а вони розказують, який я мудрий керівник, який я хороший. Стоїш, як обпльований, не знаєш, де себе подіти, і людей не виженеш з їхніми піснями. Тоді я вирішив, що це було перший і останній раз. Так що я не дам людям можливості іти до крісла,  турбуватися, який дарунок купити. Хай вони спокійно займаються своєю роботою. 
А бажаю собі, як і кожному, одного – здоров’я.
Інтерв’ю записав
Антін ТИМУРА
Переглядів: 1375 | Додав: bond | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 1
1 Brandon  
0
Pin my tail and call me a doynke, that really helped.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]