Неділя, 13.10.2024, 16:29
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
[65]
Пошук
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли »

Віктор АНУШКЕВИЧУС: Незважаючи на кризу, ми ситуацію втримали
31.12.2009, 12:39
Про три проблеми самоврядування
«Ми не можемо побудувати комунізм в окремо взятому селі. Все те, що відбувається на місцях, є наслідком державної політики. Я на сьогодні не погоджуюся з такою політикою, критикую її і відповідально кажу, що у нас на сьогодні дуже багато популізму і декларацій. На місцях, якщо говорити про податки, залишається менше половини, а більше половини йде до зведеного бюджету.
Сьогодні у місцевому самоврядуванні є три найбільші проблеми:
1)    невідповідність законодавства України про місцеве самоврядування європейському;
2)    неналежні фінансові ресурси (держава делегує нам повноваження з утримання освіти, медицини, культури, фізвиховання, не даючи належного фінасування; органи місцевого самоврядування залишилися наодинці з житлово-комунальними проблемами);
3)    занадто заполітизованість органів місцевого самоврядування (тому я категоричний противник виборів за партійними списками).
Оці три проблеми не дають можливості розвиватися органам місцевого самоврядування і вирішувати ті питання, які накопичувалися десятиріччами. Але це – не проблематика органів місцевого саврядування, це є проблема вищого політичного керівництва держави».

Про нездійснену реформу комуналки
«Погоджуюся, що в комунальному господарстві накопичилось найбільше проблем. І це є наслідком тієї системи, яка була запроваджена ще за Радянського Союзу. На жаль, комплексні реформи в житлово-комунальному господарстві, які потрібно було проводити ще з моменту незалежності, не були зроблені. І 18 років незалежності про реформу ЖКГ тільки говорили, реально практично нічого не робилося. Де орган місцевого самоврядування напрацює якісь проекти, вийде з якимись пропозиціями чи на міністерство, чи на неурядові грантові організації, там щось і робиться.
Івано-Франківськ у свій час взяв участь у багатьох проектах, що стосуються окремого збирання сміття, і виграв грант TACIS – 200 тис. євро. Ми виграли всеукраїнський конкурс проектів у сфері теплоенергетики щодо встановлення перетворювачів частоти на всі електродвигуни в котельнях, що дало можливість економити майже 30% електроенергії. Це також когенераційні установки, на які ми виділили кошти з міського бюджету. До речі, сьогодні Івано-Франківськ є пілотним стосовно переходу на біопаливо.
Тобто якісь точкові речі ми робимо, але фінансового ресурсу недостатньо. Якщо підсумувати, скільки потрібно для вирішення в Івано-Франківську всіх проблемних питань, які зараз лежать на поверхні, то це десь 4 млрд. гривень. Це ті програми, що напрацьовані виконавчою владою, депутатським корпусом».

Про панельні багатоповерхівки
«Термін експлуатації їх спливає, і це буде серйозною проблемою для всіх органів місцевого самоврядування. І питання тут не тільки в утепленні, а й у монтажних стиках, старінні металу. І якщо цю проблему на державному рівні не почати вирішувати, то, не дай Боже, недалекий той час, коли ці будинки можуть складатися як карткові хатки. Тому тут потрібна комплексна програма. Потрібно цих людей відселяти, а будинки, за великим рахунком, зносити і будувати те, що будує ціла Європа».

Про те, скільки потрібно на дороги
«У нас в місті сьогодні є гарні вулиці, капітально відремонтовані за європейським принципом. Це вулиці Короля Данила, Матейки. На завершенні – вулиці Сорохтея, Карпатська, Панаса Мирного, з’єднання Північного і Південного бульварів, яке дасть змогу серйозно розвантажити центральну частину міста. Але для того, щоб дороги в Івано-Франківську були європейського типу, потрібно (без врахування будівництва транспортних розв’язок, нових об’їзних доріг і мостів) 100-120 млн. євро. А транспортного збору надходить трошки більше 1 млн. доларів на рік. За 8 млн. гривень комплексного якісного скачка вперед зробити в цьому питанні неможливо».

Про озеленення й свідомість громадян
«У 2008 р. ми висадили понад тисячу дерев, не рахуючи кущів. Точної цифри за 2009 р. у мене немає, але на озеленення ми витратили 373 тис. гривень.
Інше питання, що у нас свідомість деяких мешканців не на належному рівні. Конкретний приклад. По периметру території 13-ої школи були висаджені туї. І вже буквально через два дні декілька дерев звідти були викопані і вивезені у невідомому напрямку. Більше того, насадження просто навмисно ламають.
А що стосується тополь, які ми зрізуємо, то я вважаю, що це правильно. Інше питання, що на їхнє місце треба садити інші дерева, більш благородних порід, що ми і стараємося робити».

Про стосунки
з областю:
дай, а тоді свари!
«Не можу сказати, що у нас з областю погані стосунки, але, як на мене, вони не зовсім правильні і справедливо вибудувані. Взяти хоча б розподіл фінансів, які надходять з держбюджету, і, зокрема, дотацію вирівнювання. 64 млн. грн. надійшло в область, а Івано-Франківськ отримав тільки 5 мільйонів. Навіть у відсотковому відношенні Івано-Франківськ – то 20% від всього населення області, і я думаю, що ми мали б отримати  12-15 мільйонів. Те ж саме стосується витрат на утримання доріг комунального значення: з 22 млн. грн. – ні копійки, коштів екологічного фонду: з 19 чи 20 млн. грн. – 15 тисяч.
Можна там кивати пальчиком, сварити, але я вважаю, що для цього треба мати підстави. Дай, а тоді свари! Але, за великим рахунком, стосунки з обласною владою нормальні».

Про колективну гру
«Що стосується футбольного клубу «Прикарпаття», то я вважаю, що це не має бути проблемою тільки міського голови Івано-Франківська. Тому що сама назва футбольного клубу говорить про приналежність його до цього регіону. Переконаний, що це є своєрідною візитівкою, і для підтримання реноме мають залучитися всі: не тільки міська, а й обласна влада, яка, на жаль, цього не робить».

Про основні здобутки і втрати 2009-го
«Я б відзначив відкриття пам’ятника Степану Бандері до 100-річчя від його дня народження. Вважаю, що це знаменна подія. І, як наслідок, не менш знаменна подія – це відкриття Центру патріотичного виховання учнівської молоді ім. Степана Бандери. Думаю, це дасть можливість поширити історичну правду про УПА та інші історичні події, які відбувалися на теренах України, задля того, щоби все-таки об’єднати дві частини нації, об’єднати східного і західного українця.
А щодо негативних подій, то це, безумовно, політична епідемія з ознаками пневмонії. Але наша медицина і влада дали їй нормальну відсіч. Хоча, на превеликий жаль, 11 осіб померло, та основна маса людей, їхнє здоров’я і життя було збережено».

Про правильний вибір
І насамкінець міський голова Івано-Франківська висловив спільне передноворічне побажання і собі, як міському голові, і пресі, котру, як відомо, іменують «четвертою владою»:
«Я хотів би, щоб у своїй діяльності ми послуговувалися морально-етичними, християнськими, правдивими чинниками і параметрами, а не службовою, фінансовою і політичною залежністю… Я всім нам бажаю оцеї самодостатності і незалежності!»
Також Віктор Анушкевичус побажав «вдалого вибору» на президентських і місцевих виборах, бо «від цього залежить наше майбутнє».
Записав Тарас Ткачук
Категорія: | Додав: bond
Переглядів: 668 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]