П`ятниця, 19.04.2024, 17:00
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
[65]
Пошук
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли »

Василь Чуднов: «Владного вінегрету не буде»
25.03.2010, 08:50
Люди стали реалістами
— Василю Михайловичу, формується нова владна команда. На яких принципах відбуватиметься цей процес на Івано-Франківщині?
— Найперше, мабуть, вас цікавить, хто буде губернатором. Не говоритиму про персоналії. З впевненістю скажу одне – буде представник Партії регіонів. Чому? З кількох причин. Пригадайте 2005 рік. Віктор Ющенко обраний президентом. Під час інавгурації в  парламенті присутні всі фракції. Представники фракції Партії регіонів, стоячи, оплесками вітали новообраного президента, хоча вони за нього не голосували. Не було жодного спротиву щодо обрання прем’єр-міністра, якого висунув президент, жодного спротиву щодо членів Кабінету Міністрів, жодного спротиву щодо призначення губернаторів. Віктор Янукович та Партія регіонів дали можливість команді, яка перемогла, формувати владу і працювати. А що твориться сьогодні? Нам не дають сформувати владу, знову розпочалися торги, з влади хочуть зробити вінегрет і потім  покласти всю відповідальність на президента Януковича. Народ це теж повинен оцінити. Всі п’ять років, починаючи з 2005-го, на Прикарпатті президентська вертикаль складалася з представників «Нашої України» та БЮТ. Але чи можна цю «п’ятирічку» назвати роками процвітання прикарпатців, вдячності своїм виборцям? Мабуть, ні. Потрібні зміни.
Народ обрав Віктора Януковича президентом, тепер треба дати йому можливість сформувати владу і втілити його виборчу програму. Тому, переконаний, президентська вертикаль буде сформована з представників Партії регіонів.
— Але багато що залежатиме від коаліції в парламенті, а звідси й можливий конгломерат різних партій на місцях…
— Як на мене, можна формувати коаліційний уряд, але жодним чином не можна творити вінегрет у виконавчій владі по президентській вертикалі. Адже відповідальність за виконання президентської програми повинні брати на себе його однодумці, а не ті, хто буде прикриватися президентом і робити свої справи.
Поруч з цим хочу наголосити — в жодному разі не повториться те, що сталося в 2005 році, коли чимало професіоналів були викинуті на вулицю тільки через те, що вони не представляли ту політичну силу, яка тоді перемогла. Чиновники, які чесно, професійно виконували свої обов’язки і згідні виконувати програму президента Віктора Януковича, можуть не переживати про свої посади – у них буде можливість і далі працювати.
— Проте скорочення чиновницького апарату все одно не уникнути?
— Звичайно, президент показав приклад, і цей приклад пошириться по всій вертикалі. У всіх адміністраціях – і обласних, і районних – відбудеться скорочення. За останні п’ять років штат настільки розрісся, що вже приміщень в тих «білих будинках» не вистачає. А жорстка економія дасть змогу підвищити перш за все соціальні стандарти і віддати ті гроші тим, хто їх потребує.
— Чи робитимете ревізію рішень попередньої обласної влади?
— (Зітхає — авт.) Перш за все, вірю в те, що хто б не прийшов до керма в області, візьме все те позитивне, що було напрацьовано попередниками, починаючи від Яковини, Павлика, Волковецького. Особливо в період Михайла Вишиванюка. Немало позитивного напрацьовано і командою Палійчука. Було б не правильно це все відкидати. В період виборчої кампанії я об’їздив кожен районний центр, побував у багатьох селах і зрозумів — люди стали реалістами. Вони розуміють, що не можна за місяць-два зробити всіх багатими і щасливими. Вони цього й не чекають. Люди чекають чесної, справедливої і жорсткої влади. Тому тим чиновникам, які забули про людей, забули про Бога, які жили тільки інтересами власної кишені, думаю, найближчим часом треба очікувати гостей… Закон прийде на цю землю.

Область вільна                     від корупції
— Які пріоритети розвитку Івано-Франківської області з позиції регіоналів?
— Не потрібно вигадувати велосипед. Потрібно пригадати, що було доброго раніше. Прикарпаття свого часу – це найбільша область з виробництва продуктів тваринництва. Якщо пригадаєте, наше молоко і продукти переробки з нього, наше м’ясо і продукти переробки з нього користувалися попитом у всьому Радянському Союзі. Функціонували спеціальні магазини, куди завозили продукцію тваринництва тільки з Івано-Франківської області. Сьогодні, якщо допомогти нашим горянам (а це Косівський, Верховинський, Надвірнянський, Долинський райони), то можна отримати непоганий результат. Людей не потрібно вчити, як вирощувати худобу. Їм треба допомогти у двох речах: надати товарний кредит (завести високопродуктивні молочні, м’ясні стада, надати людям на виплату на 10-15 років), забезпечити їх збутом, щоб молоко стало справді товаром. Якщо ми дамо людям змогу відродити тваринництво – це десятки тисяч робочих місць.
Друге. Продукція переробки. Згадайте наші міні-цехи. Переконаний, що тепер в будь-якому обласному центрі України можна відкрити декілька магазинів, де ковбаса коштуватиме по 200 гривень і там буде черга. Чому? Тому, що продукція вирощена на екологічно чистих землях, на субальпійських луках, так званих полонинах. Суспільство почало цінувати здоров’я. Якщо зможемо це відновити — вирішимо кілька питань: дамо людям можливість працювати і заповнити вітчизняний ринок справжньою натуральною продукцією, а не тою хімією, якою ми тепер харчуємося  з Європи.
Третє. Сільські дороги. Потрібно прийняти державну програму з різних джерел фінансування, яка б так і називалася – проект «Сільська дорога». Якщо ступінь газифікації, електрифікації наших гірських районів достатньо високий, то ступінь будівництва сільських доріг – жахливий. Якщо вдасться залучити кошти під державні гарантії, під спонсорські, під різноманітні програми розвитку територій і ми почнемо будувати дороги, то вирішимо знову ж таки кілька проблем. Це створення робочих місць, капіталізація цього унікального краю, який Богом створений для туризму, а  звідси і привабливий інвестиційний клімат.
Під час виборчої кампанії сюди приїжджало багато народних депутатів, бачили можливості нашої області, в тому числі й щодо промисловості. Машинобудування в нас, можна сказати, вмерло, але залишилися приміщення, залишилися фа-хівці, а подекуди й технології. Якщо це скооперувати з заводами Дніпропетровщини, Запоріжжя, то відродимо і цю галузь.
— Давно обговорюється ідея зведення в області альтернативного «Буковелю» гірськолижного курорту. Наскільки реальним є те, що з приходом до влади Януковича на Прикарпаття прийде такий інвестор? 
— Прийде, і не один! Сьогодні є два напрямки розвитку гірськолижних курортів на Прикарпатті. Один з них у Верховинському районі, другий – в Долинському (с. Мислівка). Звичайно, тут знову ж таки необхідне порозуміння як виконавчої, так і представницької гілок влади. Бо подекуди наші ради користуються не стільки інтересами громади, скільки вузькопартійними чи особистими інтересами. Дехто в наших радах за одне лише підняття руки хоче збагатитися.
Інвестори сюди прийти готові, їх дуже багато і грошей як в Європі, так і в Україні є достатньо для того, щоб інвестувати в наш чудовий край. Але для цього потрібно кілька речей: зробити нашу область вільною від корупції, хабарництва (це будуть перші кроки нової влади) і друге — допомога держави у створенні інфраструктури. Якщо ці речі зробимо, то буквально через кілька років наш край стане туристичною Меккою.
— Новому губернатору ще якийсь час доведеться працювати з чинною обласною радою. До палиць в колеса готові?
— Ми приречені на співпрацю. Невже хтось ворог своєму краю? Вірю в здоровий глузд, вірю в патріотизм депутатів обласної ради, районних рад. Треба поставити собі мету і навколо тієї мети всіх об’єднати. Забути, хто з якої партії. Знаю більшість наших депутатів — це люди, які вже залишили слід на цій землі, яким теж набридли ці чвари, вони хочуть творити. Війна тільки руйнує, ніхто не може вийти з війни не ушкодженим, вона так чи інакше зачепить всіх. А об’єднання навколо розвитку краю, добробуту населення дасть свої плоди.

Від виборів до виборів
— Цьогорічні президентські вибори — це також підготовка до місцевих виборів. Наскільки відомо, деякі партії, в тому числі ПР, вже сформували попередні списки кандидатів. Як ймовірний перехід на мажоритарну систему може змінити, зокрема, прогнозований прохід в ради представників ПР в області?
— Справді, очевидно вибори до місцевих рад відбудуться восени і скоріше за все за мажоритарною системою. Для нашої політичної сили в області – це позитив, адже брудні технології сформували у більшості галичан не найкращу думку про Партію регіонів. Раніше люди часто не голосували за того чи іншого кандидата лише тому, що він представляє ПР. Тепер ця тенденція змінюється. Коли перейдемо на мажоритарну систему, люди більш прискіпливо дивитимуться, а хто ж іде до них по довіру. Переконаний, наші представники, які не скомпрометували себе на Прикарпатті присутністю у владі (ми не дерибанили земель, не відбирали нерухомість, не брали хабарі) покажуть хороший результат. Дуже легко ховатися за ідею, показувати чисті руки, а потім робити зовсім інше, як ми це бачили в останні роки.
— Івано-Франківська область дала 7% голосів за В. Януковича. Це найнижчий результат по Україні і водночас значно вищий показник, ніж в 2004-му та 2007 рр. Якою є оцінка центрального штабу?
— Ця цифра явно не відображає реальну частину підтримки Віктора Януковича в області. Чому? Через фальсифікації. Зі всією відповідальністю кажу: в нашій області мінімум 10% явки виборців сфальсифіковано. В деяких селах навіть стільки мешканців не проживає, скільки проголосувало.
А загалом моя особиста зустріч з президентом України, на якій він висловив вдячність всій команді регіоналів та виборцям Прикарпаття, хто віддав свої голоси за Віктора Януковича, засвідчила високу оцінку. Віктор Федорович звернув увагу на динаміку. Адже, починаючи з 2007 року, є чітка тенденція збільшення прихильників Партії регіонів та її лідера. Якби вибори проводилися чесно, то цифри були б іншими. Друге, чому Віктор Федорович дав високу оцінку, це те, що немає району, де ми б не подолали 3% бар’єр. Це означає, що в результаті виборів до місцевих рад в кожній районній раді буде присутня Партія регіонів. 
— Але буде присутня й значна частина ваших опонентів – бютівців…
— Давайте не будемо перебільшувати роль і підтримку БЮТу на Прикарпатті. Коли чую, що Тимошенко виграла в 17 регіонах України, ставлюся до цього скептично. Реальна підтримка – це перший тур президентських виборів. Ось там кожен отримав голоси своїх симпатиків. Відповідно  бачимо, що Прикарпаття підтримало Тимошенко на рівні 30%. А як ви думаєте, який авторитет отримала Тимошенко, оскаржуючи результати виборів, не прийшовши на інавгурацію президента (коли світове співтовариство було здивоване з такого демаршу) і т.п. Сумніваюся, що таку поведінку схвалюють ті, хто голосував за лідера БЮТ.
Прикарпаття завжди було, є і буде виразником національної ідеї. Так склалося, що виразником національної ідеї є «Наша Україна», «Свобода», КУН, ОУН, УНП. Але ніколи не буде виразником національної ідеї БЮТ. Там немає ідеології. Мине небагато часу і ті національно-патріотичні сили, які сформувалися, об’єднаються з прагматичними ліберальними поглядами регіоналів і сформують нарешті потужну команду, яка виведе Галичину на високий рівень добробуту.
— Віктор Янукович планує замовити міжнародний аудит діяльності уряду Юлії Тимошенко. Це намір завдати удар, від якого лідер БЮТ не зможе отямитися?
— Ні. Тут мета очевидна – треба знати, яку державу ми приймаємо. Бо коли Янукович передавав владу уряду Тимошенко, то на казначейських рахунках було 30 млрд. Про це знав весь світ. Тоді не було подвигу в тому, що виплачуються пенсії, що виконуються зобов’язання перед Росією за газ. Тепер – це подвиг. Відомо: золотовалютні запаси зменшені, зовнішня заборгованість – колосальна, кожен, хто ще навіть не народився, вже винен МВФ понад тисячу доларів. Економіка в жахливому стані. Я звернувся до своїх колишніх партнерів по бізнесу з Австрії  і спитав, чи можливо під гарантії уряду отримати кредитні ресурси для України? Мені відповіли: про що ви говорите, Україна на останньому місці і навпроти неї стоїть буква Д, тобто дефолт. Сьогодні довіра до України найнижча в світі.
Треба зрозуміти, яку ми господарку прийняли. Але, щоб не було якихось недомовок, це повинні зробити незалежні іноземні експерти. Потрібно показати світові і власному народові, яку державу передав нам так званий «героїчний» уряд Тимошенко.
Розмовляв
Руслан Угринчук
Категорія: | Додав: bond
Переглядів: 864 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]