Нова версія сайту газети www.kuryer-if.info

Закрити вікно
Неділя, 05.01.2025, 17:26
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
[65]
Пошук
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли »

Руслан Марцінків:« Депутати повинні йти до людей»
25.03.2010, 08:38
— Пане Руслане, ви є одним з наймолодших депутатів Івано-Франківської обласної ради. Незважаючи на це, за останні роки запам’ятались активною громадською роботою в різних сферах життя міста та області. Молодий вік допомагав чи створював якісь незручності у вашій депутатській діяльності?
— Ні. Зовсім не заважав. Навпаки. На моє переконання, майбутнє саме за молодими депутатами. Вони активні, мають багато ідей, а головне бажання робити щось нове і корисне для суспільства. Зрештою вони намагаються довести невипадковість свого обрання для громади. Інше питання, що в багатьох ситуаціях, коли бракує досвіду, треба звертатись за порадою до старших колег. Більшість депутатів, які входять у комісію з питань молоді, спорту та розвитку фізичного виховання це якраз молоді люди. Думаю, нам вдалось поєднати молодечий запал і досвід. Заслугами депутатської діяльності є прийняття програми «Молодь Прикарпаття на 2010-2015 роки», створення дитячо-юнацького пластового центру, збільшення фінансування програм і проектів молодіжних громадських організації, прийняття програми «Про обласну програму щодо посилення профілактичного впливу і протидії проявам пияцтва, алкоголізму та тютюнопаління серед населення області на 2009-2011 роки» та багато інших рішень. За цей час ми провели 27 засідань комісій, прийнято 8 програм та 18 рішень обласної ради. Користуючись нагодою, хочу подякувати за пророблену роботу своїм колегам по комісії Олександрі Мечевій, Андрію Саві, Петру Семанюку та Юрію Міндюку.
— Практично жодна сесія обласної ради не відбулась без численних депутатських запитів Руслана Марцінківа. Яким чином ви отримували інформацію про ці проблеми громадян і чи все вдалося вирішити?
— Для того, щоб отримати інформацію, депутати повинні йти до людей. Я здійснив 14 депутатських прийомів у мікрорайонах Івано-Франківська. Багато людей звертались до мене через партійний офіс. Все це вилилось у 247 депутатських звернень, 17 депутатських запитів. Сьогодні депутатський запит – це можливість для обранця спробувати виправити ту чи іншу несправедливість, які доволі часто трапляються в області. За його направлення голосує більшість депутатського корпусу.
Зі своїх запитів можу пригадати декілька, які допомогли у вирішенні важливих проблем. Це, наприклад, заміна автобуса, який перебував в аварійному стані та курсував за рейсом Івано-Франківськ – с. Стратин Рогатинського району. Це відстоювання лісних масивів в урочищі Любінець Богородчанського району від  масової вирубки. Це запит щодо суттєвого збільшення студентів-іноземців з країн Азії та Африки чи щодо дорожнього наїзду автомобіля на громадянку Євдокію Гуцаленко, яка мешкає в будинку для осіб похилого віку та не може самостійно відстояти свої права. Проте, на жаль, це поодинокі випадки. На більшість запитів були отримані лише відписки, а питання по суті не вирішувалося.
— Руслан Марцінків — активний учасник політичного життя Івано-Франківська. Пригадується ваша участь у вирішенні спірних питань із забудовами дворів, питань, пов’язаних з реформуванням житлово-комунальної сфери та роботи ЖЕО в цілому. Очевидно, що ви присвятили цьому багато часу. З чим пов’язаний такий інтерес до комунальної сфери та як ви охарактеризуєте її сьогоднішній стан?
— І справді, мені неодноразово доводилось брати участь у конфліктах між мешканцями та будівельниками. Загалом можу пригадати майже 15 таких спірних питань. На жаль, тільки декілька з них вдалось позитивно вирішити на користь громади. На вулиці Чорновола (біля пологового будинку) за моєї участі відмінили будівництво на землях, що належать церкві. Неподалік цього місця вирішилась суперечка мешканців і будівельної компанії МЖК «Експрес». Відстояли також землі біля дамби Бистриці Надвірнянської в Пасічній. Проте більшість справ вирішувалися по судах та прокуратурах, в яких, як правило, перемагали зв’язки та великі гроші.
На моє переконання, велику увагу міської влади має привернути реформування комунальної сфери, зокрема робота ЖЕО та програма капітального ремонту помешкань. В 2007 році за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» ми підготували і обговорили «Програму покращення житлового фонду на 2008-2012 роки». Фактично сьогодні є комплексна програма капітального ремонту житла в Івано-Франківську. Ще одна програма – це програма реформування ЖЕО. Її ми здійснювали за підтримки міжнародного агентства з розвитку США в проекті «Гідна Україна». Якраз наслідком роботи, яку ми провели, стала відміна декількох неіснуючих послуг ЖЕО (ремонт газового обладнання та дезинфекція) та означено певні шляхи розвитку сфери. Міська влада має можливість вже зараз частково реалізовувати ці напрацювання.
— Ще більший і вагоміший «шматок» вашої роботи –  це праця з дітьми. Тут можна знайти і багато інших заходів для дітей та підлітків.
— Особливо багато таких заходів було організовано в літній період. Адже саме тоді діти мають достатньо вільного часу, але сьогодні їм нема де його проводити з користю. Тому в нас і поширені такі негативні тенденції серед підлітків, як тютюнопаління, алкоголізм та навіть наркоманія. Щоб якось перешкодити поширенню цим негативним звичкам протягом 2007-2008 років ми провели понад 18 турнірів з міні-футболу для дітей віком від 8 до 14 років. Участь у них взяли 248 дитячих команд. Минулого року ми дещо змінили формат проведення таких заходів, оскільки у спортивних змаганнях брали участь здебільшого лише хлопці. Тому було організовано свято під назвою «Козацькі забави». У них взяло участь понад 600 учасників – це діти віком від 5 до 10 років. Для студентів ми організували та провели чотири спортивні турніри протягом 2007-2009 років.
— Вже протягом трьох років ви очолюєте молодіжну організацію «Пласт» на Прикарпатті. У нашій області пластовий рух є одним з найчисельніших в Україні. Що вдалось здобути пластунам за ці роки?
— Минулого року ми відзначили 97-у річницю створення Пласту та 20 років з часу відновлення організації в Україні (після заборони радянським режимом – ред.). Сьогодні округа налічує 1090 пластунів, наші станиці (осередки – ред.) є в більшості районах області. Пласт в першу чергу виховна організація, яка славна своїми виховними традиціями. За ці три роки ми змогли організувати в області 62 літні табори, а ще бути співорганізаторами дев’яти Всеукраїнських таборів. До 100-річчя генерала УПА Романа Шухевича ми здійснили святковий збір в с. Хмелева Городенківського району за участю понад 400 учасників з нашої області, а також гостей з Тернопільщини та Дніпропетровщини.
Найбільшою пластовою акцією в Україні є Всеукраїнська пластова Спартакіада, яка традиційно відбувається в Івано-Франківську в жовтні і присвячена створенню УПА. За 3 роки її учасниками стали понад 2000 учасників з 20 областей України.
Пластуни також вели активну видавничу діяльність. Це книги «Роман Шухевич – пластун» та «Степан Бандера – пластун», календар в пам’ять Володимира Івасюка та багато іншої продукції. Пласт завжди відзначався долученням до багатьох соціальних проектів. Це так зване «добре діло», яке пластун має повсякденно впроваджувати в життя. Вже традиційно напередодні Різдва ми організовуємо передачу Вифлиємського Вогню Миру до всіх храмів Івано-Франківська та області, долучення до кампанії «Від серця до серця»,  реалізація проекту «Навчання кандидатів у прийомні сім’ї в Івано-Франківській області» та інші. Про свою діяльність ми щороку видаємо звіт Івано-Франківської округи Пласту. Особливу увагу приділяємо розвитку Пласту у сусідній Чернівецькій області, адже структурно ми відповідаємо за розвиток цього регіону. Треба сказати, що за три роки там створено дієвий осередок організації.  
— Ще один аспект вашої діяльності – це благочинність. Ви вже згадували про проект «Створення прийомних сімей». Як відбулася його реалізація і найголовніше – яких результатів вдалось досягнути?
— Цей проект реалізовувався на терені всієї області. Його підтримав Нідерландський благодійний фонд. Його результатом стало те, що 14 дітей-сиріт отримали нову родину. Хоча найголовніше в цьому проекті навіть не це. Насамперед ми донесли інформацію про саму форму усиновлення дітей-сиріт – «прийомна сім’я». Велику допомогу надала молодіжна комісія УГКЦ Івано-Франківської та Коломийсько-Чернівецьких єпархій, соціальні служби у справах дітей та мережа центрів соціальних служб для молоді. Ми звернулися до кожного священика області та сільського голови з проханням донести інформацію до жителів області. Також це питання було актуалізовано на засіданні колегії ОДА, членом якої я є. Ще одним результатом проекту стало створення в Косівському районі будинку сімейного типу, в якій одна родина взяла на виховання шестеро дітей-сиріт. Ми здійснили навчання та підготовку до цієї місії. Приємно, що держава надає достатньо вагому підтримку таким батькам.
— І на завершення. «Свобода» проводить ряд політичних акцій. Ви нещодавно очолювали виборчий штаб Олега Тягнибока в Івано-Франківську. Які плани на майбутнє у вас та вашої політичної сили?    
— «Свобода» справді проводить чимало різних акцій. Мені найбільше запам’яталась акція «Медведєв – не пий», коли ми виступили проти втручання Президента Росії у внутрішні справи України. Ще раніше ми підтримали акцією Грузію в боротьбі з агресією північного «Ведмедя».
На останніх виборах Олег Тягнибок в Івано-Франківську отримав найбільший результат в Україні. Ми здобули підтримку понад 9000 мешканців міста. Всі вони підтримали націоналістичного кандидата, незважаючи на застосування різних брудних технологій. Ми здобули високий результат всупереч діяльності багатьох псевдо організацій, які працюють проти «Свободи» і метою яких є поширення неправдивої інформації та чуток про націоналістів. Впевнений, що на місцевих виборах ми в рази покращимо цей результат.
Зараз ВО «Свобода» оголосило, що створює національну опозицію. Ми переконані, що «земля буде горіти» під Януковичем та його проросійською свитою. Адже досвід роботи в опозиції в мене є ще з 2001 року, коли я координував роботу зі студентами та молоддю під час відомих подій «помаранчевої революції».
Думаю, на місцевих виборах ВО «Свобода» буде боротися за реальну владу в Івано-Франківську і переконаний, що  українці нас підтримають.
Розмову вів Віктор Швець
Категорія: | Додав: bond
Переглядів: 946 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]