Вівторок, 07.02.2023, 11:07
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
[65]
Пошук
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли »

Подача гарячої води населенню залежатиме від розрахунків за газ
20.04.2011, 17:33
– Василю Степановичу, як би ви оцінили опалювальний сезон 2010-2011 років?
– Завдяки 100-відсотковому виконанню заходів з підготовки до опалювального сезону нам вдалося провести його без зривів і значних аварій, скарг від споживачів теж надходило менше. За сезон ми спожили газу на 135 млн. грн, але боргуємо за нього 67 млн. грн. Через невідповідність ціни на газ і тарифу, який відшкодовує 64% затрат, різниця за останній квартал 2010 р. склала 11,8 млн. грн., а за перший квартал 2011 р. – 15,8 млн. грн.
18 квітня міський голова видав розпорядження про припинення опалювального сезону для всіх споживачів, окрім закладів охорони здоров’я, за їхніми заявками. Зараз здійснюється переключення котелень. Із 37 котелень працюватимуть 19, які подаватимуть тепло в лікарні і забезпечуватимуть гаряче водопостачання.
– Тобто централізоване гаряче водопостачання припинятися не буде?
– Через те, що ДК «Газ України» вимагає 100-відсоткової проплати за спожитий газ, лімітів на квітень не виділено жодному темлокомуненерго (ТКЕ) в державі. Зараз розробляється графік погашення заборгованості. 21 квітня в Києві запланована нарада з керівниками ТКЕ і місцевого самоврядування щодо оплати за газ, виділення лімітів й врегулювання цієї проблеми. Ми будемо робити все від нас залежне, щоб забезпечити подачу гарячої води. Але в кінцевому результаті все залежатиме від розрахунків споживачів за надані послуги, щоб ми могли розраховуватися за газ.
Слід враховувати, що ми зупинятимемо котельні на профілактичні ремонти. Графік таких зупинок оприлюднимо в пресі (див. стор. 6).
– Скільки заборгували підприємству споживачі?
– На 1 квітня загальна дебіторська заборгованість становить 65,3 млн. грн. Населення боргує 36 мільйонів.
– І тому ви вдалися до послуг колекторської компанії?
– У нас укладена угода з однією з київських фірм, яка займається безнадійними боржниками, борг яких перевищує 5 тис. гривень. За місяць її роботи вже  відчутний результат. Вдалося зібрати 90 тисяч боргів. Ми продовжуватимемо з нею співпрацювати. За свої послуги, так як і державна виконавча служба, фірма бере 10%.
– Як будете готуватися до наступного сезону?
– Маємо завершити реконструкцію котелень на вул. Довгій, 46 та Мазепи, 114, провести повне гідравлічне випробовування і здійснити весь комплекс заходів з підготовки котелень, ЦТП і мереж, щоб попередити і уникнути аварійних ситуацій. Плануємо замінити два кілометри мереж гарячого водопостачання, 3-4 кілометри теплотрас. А також здійснити заміну теплових вводів на загальну суму 500 тис. гривень.
Розробляємо проекти на реконструкцію котельні на вул. Медичній з переведенням її на біопаливо та котельні на вул. Військових ветеранів, які передамо до міністерства для включення у фінансування в 2012 році. Вже подали проекти на встановлення теплонасоса на ЦТП на вул. Довгій та електрокотла на котельні на вул. Набережній, 28-а.
– Яка доля кредиту ЄБРР на реконструкцію теплового господарства міста?
– Зараз працюють дві фірми-консультанти, які розробляють технічний і фінансово-економічний звіти. 28 квітня запланована презентація їхніх напрацювань депутатському корпусу міськради. Після цього відбудеться обговорення та прийняття відповідного рішення по залученню кредиту ЄБРР.
Орієнтовний економічний ефект від його використання на реконструкцію мереж, котелень, встановлення індивідуальних теплових пунктів становитиме 8 млн. грн. на рік, а повертати доведеться 20 млн. грн. Самотужки підприємство з цим не впорається.
Планувалося, що кредит ЄБРР в розмірі 17,1 млн. євро (з яких 11,7 млн. – сам кредит, 4,6 млн. – грант, 800 тисяч – співфінансування міської громади) мав би окупитися орієнтовно за 10 років.
Розмовляв Стах МІРЧУК
Категорія: | Додав: bond
Переглядів: 652 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]