Четвер, 25.04.2024, 22:11
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
[65]
Пошук
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли »

Підприємницький наступ. Перезавантаження
24.02.2011, 11:26
– А як усе починалось, пане Володимире?
– Почувши про бажання влади прийняти Податковий кодекс і ознайомившись з його нововведеннями з допомогою висновків аналітиків в інтернеті, я зрозумів, що його прийняття поставить дрібний бізнес на межу виживання, тому й долучився до мітингу 16 листопада минулого року в Києві біля Верховної Ради. Мітинг, в якому взяли участь від 30 до 50 тисяч, був неочікуваним для ВР, тож вони перенесли розгляд питання про ПК на 18 листопада, який все ж прийняли аж о 19-00 (http://gska2.rada.gov.ua/pls/radac_gs09/g_zak_list_n?word=7101-1). Обурення людей вилилось у ще більш потужний, до 80 тисяч, мітинг 22.11, причому озлобленість людей з усіх регіонів України досягла максимуму біля Адміністрації Президента. Від єднання людей зі сходу до заходу було моторошно і дуже неспокійно, зате мирно. А потім втрутились політтехнології і різні засланці – як від Тимошенко, так і від регіоналів, вносячи в лави підприємців деструктив і розмиваючи цілі, хоча варто подякувати окремим депутатам. Думки були різні (www.mistovoli.org), від вимог президентського вето – до переобрання усіх гілок влади. Закінчилось усе підступністю і обманом з боку різних зацікавлених грошима людей як від влади (меморандуми – www.news.dt.ua/news/69006,  салюти, вето-не-то), так і з числа учасників (www.asambleya.org/uk/node/33#comment-4) .
– Як ви можете оцінити наслідки вашого мітингування?
– Ніхто в країні не чекав такого протесту малого бізнесу, для влади це був шок, тому в результаті наших виступів, нехай і частково, та все ж досягнуто вето та зміни в ПК, зокрема усунуто надмірні вимоги в адмініструванні і обліку податків, безмежні та репресивні можливості податкової у перевірках і накладанню штрафів з податковим блокуванням руху коштів на рахунках та ін. (www.w1.c1.rada.gov.ua , документ №7101-2). Та найголовніше – практично збережено до 1.04.2011 р.  спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва, вилучена глава 1 розділу 14 ПК, без чого наслідки були б безперечно руйнівнішими. Як і в усіх країнах, середній клас виявився рушійною силою і довів, що нація не спить.
Та все ж багато підприємців були поставлені у важкі умови цими «викрутасами» влади, тому вони масово припиняли свою діяльність в грудні в цілому по Україні (Івано-Франківськ – 668 заяв). Це потягнуло за собою безробіття, рівень якого, за даними Держкомстату, у січні  порівняно з попереднім місяцем зріс на 7,4 % – до 585,6 тисячі осіб, отримуючи допомогу по безробіттю – 814 грн.
Багато підприємців змушені були піти «в тінь» через підвищення загального рівня податків та зборів, на фоні фінансових зловживань влади www.grytsenko.com.ua. Одночасно на плечі суспільства покладено найбільшу кількість податків і зборів у світі: 183-тє місце з 183-х!!! І після цього влада обманює пенсіонерів, що їх пенсій не вистачає через підприємців, насправді все навпаки – www.pravda.com.ua/columns/2011/02/3/5875474/.
– Яким чином Ви діятимете далі?
– Це можна назвати «перезавантаженням». Після підступного розгону міліцією наметового містечка активні підприємці скористались запрошенням голови Комітету ВР з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва Наталії Королевської взяти участь у «круглому столі», обговорити ситуацію та спланувати свої дії для захисту підприємництва. В результаті було обрано ініціативну групу з формування Ради підприємців при зазначеному Комітеті. Сюди увійшли в основному активні і незаплямовані люди з Майдану, а також різні представники малого бізнесу, що мають конструктивні пропозиції. Створено сайт – www.rpvr.org.ua для координації та об’єднання дій, прийнято положення про раду. Тож реєструйтесь і приєднуйтесь.
– Яка мета вашої РПВР?
– Головне для нас – поінформувати суспільство, що підприємницький об’єднавчий рух продовжується в основному навколо РПВР, та закликати підприємців долучатись зі своїми пропозиціями, обговорювати їх на форумі для захисту як наших, так і суспільних інтересів, бо ми в одному човні. На жаль, непоодинокі кричущі сигнали з різних, в основному східних, областей про рейдерство і це змушує нас рухатись. Тому ми займаємось захистом та допомогою від переслідування СПД владою, розробкою законопроектів про спрощену систему оподаткування, створення мораторію на державний нагляд, пенсійне страхування, про ринки України. Є різні комітети: юридичний, інформаційний, моніторинговий, протидії порушенням перевіряючих органів.
Підприємницький рух набирає нових обертів. Коли на початку своїх протестів деякі підприємці мали надію власними силами достукатись до влади, то з кожним днем все більше людей розуміють, що підприємці є лише ланкою в загальноукраїнському ланцюгу подій – спочатку навколо преси (найбільший регрес в демократії серед країн Європи з 53-го на 67-ме місце), місцевих виборів, газових «реверансів», змін до Конституції, проекти житлового, пенсійного і трудового кодексів, «культурні шедеври» в проектах законів про мови і вищу освіту, «реформи» в армії, продовжуючи унікальним бюджетом... Ланцюжок цей можна тягнути й тягнути… То до чого нас женуть? Чекати і сподіватись немає на що, треба рухатись (www.vocv.at.ua). Приєднуйтесь.
– Пане Володимире, а як ситуація на Прикарпатті?
– На моє переконання, нам на Прикарпатті ще затишно, оскільки історично тут люди більше зважають на мораль і релігію. І хоч часто люди висловлюються залежно від місця їх сидіння, все прекрасно розуміють та зла роблять не так багато, як це заведено вище. Можливо, тому й не стогнемо так, як люди на сході. Та коли човен повний води, пора єднатись і рятуватись.
Записала Наталка Стрілець
Категорія: | Додав: bond
Переглядів: 788 | Завантажень: 0 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]