П`ятниця, 26.04.2024, 03:31
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
[65]
Пошук
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли »

Микола Саєвич: «Я буду робити те, що необхідно містові»
08.07.2010, 10:13
— Місто витримало удар стихії, але вона таки завдала шкоди?
— Цьогорічна повінь підмила навіть те, що вистояло два роки тому. Води в ріках було менше, але вони були бурхливі. Попідмивало дамбу на набережній Стефаника, берегоукріплення на вулиці Медичній, змінилося русло ріки Бистриці Солотвинської поблизу водозабору в селі Скобичівці і замулило водозабір. «Водоекотехпром» своїми силами зараз розчищає намул. Ми будемо залучати науковців, щоб вони подали свої пропозиції, як можна убезпечити місто від повеней, укріпити береги, дамби, мости. Що стосується забезпечення у таких випадках безперебійного водопостачання міста, то тут є два шляхи – розширювати мережу резервуарів-накопичувачів та відстійників води або відновити забір води з підземних мереж. В цьому плані вже багато зроблено і згодом можна буде переключатися на забір води зі свердловин.
— Була інформація, що підмило опори автодорожних мостів. В якому вони зараз стані, загрози руйнації нема?
— За ситуацією поблизу автодорожних мостів був постійний контроль ще з першого дня повноводдя. Там чергувала міліція, щоб великоваговий транспорт пропускати через мости з певним інтервалом, а в разі загрози – повністю перекрити по них рух. Але до цього не дійшло. Рух по мостах обмежуватися не буде. Ми маємо пропозиції фахівців щодо укріплення мостових опор і будемо це робити або великогабаритним камінням, або габіонними укріпленнями.
— Ви маєте досвід співпраці «Водоекотехпрому» з донорськими організаціями і казали, що залучатимете додаткові кошти у комунальну галузь. Яким чином і на які цілі?
— Кошти можна залучати під конкретні програми. Тому зараз завдання їх напрацювати і написати. Деякі вже підготовлені і пройшли експертизи. Обіцяють, що кошти будуть і ми зможемо ці програми реалізувати. Ми сподіваємося на гроші зі стабілізаційного фонду уряду. В основному вони залучатимуться для вирішення проблем об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, які створені в будинках, введених в експлуатацію до 1989 року. Є програми з ремонту й заміни ліфтів, модернізації водопровідно-каналізаційного господарства, реконструкції котелень і теплових мереж. Зараз міністерством розглядається можливість видачі другого траншу кредиту Світового банку для підприємств теплопостачання. Ми будемо продовжувати працювати в цьому напрямку і співпрацювати зі Світовим банком та Європейським Банком Реконструкції та Розвитку. Нещодавно в міськвиконкомі працювала комісія щодо підвищення кредитного рейтингу міста. Ми подали всі необхідні документи і десь у вересні очікуємо підтвердження відповідного кредитного рейтингу. Тоді вже нам легше буде вести переговори з фінансовими установами-донорами.
— Як йде підготовка до зими?
— Все йде за планом. Ми його виконуємо і вкладаємося у терміни. Нещодавно це питання розглядалося на рівні обласного управління житлово-комунального господарства, бо під час селекторної наради, яку проводив міністр ЖКГ Юрій Хіврич, говорилося, що наразі наша область найгірше підготовлена до роботи в осінньо-зимовий період. Але міністрові надали недостовірну інформацію. Хоча йшлося про область загалом, ми розуміємо, що левову частку займає обласний центр. Тому хочу сказати, що по водопровідному господарству та «Теплокомуненерго» підготовка до зими становить 35-40%. По житловому фонду трохи менше. Але загалом понад третину робіт вже виконано.
— Чи вирішено питання щодо котельні на вулиці Індустріальній, на яку претендує обленерго?
— Котельню на Індустріальній до опалювального сезону готує «Теплокомуненерго». Там є проблеми. Після гідравлічних випробувань на мережах саме від цієї котельні виявили найбільше пошкоджень. Але котельня і мережі будуть підготовлені до опалювального сезону і експлуатуватиме їх «Теплокомуненерго».
— Ще одне стратегічне завдання – ремонт доріг. Коли ж відбудеться тендер і нарешті розпочнеться капітальний ремонт вулиць?
—  По вулицях, котрі визначені в рішенні міської ради, тендери оголошенні і найближчим часом мають визначитися виконавці робіт. Якраз цими днями маємо подати всю необхідну документацію до Києва (тендер відбуватиметься на київському рівні, бо це значна сума коштів). Решту ж ремонтів доріг ми виконуємо у плановому порядку, відповідно до графіку. Кошти виділені і зараз  головне — сама робота. Правда, темпи робіт залежать від багатьох чинників. І від погоди, і від роботи асфальтного заводу, і від підрядних організацій. До кінця місяця ми маємо відремонтувати дві основні об’їзні – набережну Стефаника і вулицю Івасюка. Також полагодимо ті вулиці, на яких був лише ямковий ремонт. Малі ями і тріщини в дорожньому покритті ремонтуватиме установка «Мадпатчер», яка працює на бітумній емульсії.
— Вас називають як одного з потенційних кандидатів на посаду міського голови. Будете балотуватися?
— Я не політик і не належу до жодної політичної партії чи політичної сили. Але я буду робити те, що потрібно містові, й міркувати над тим, що на своїй посаді можу ще зробити для покращення й розвитку його інфраструктури. Я не збираюся йти на мера. Над цим ніколи не задумувався і такого не планував. Хоча кажуть, що мерами міст стають люди з комунальної галузі, які прийшли в цю галузь, працювали й добивались певних позитивних результатів. Я вже працював на різних посадах різного рівня. І для тих, хто ніколи не був при владі, хочу сказати, що це дуже велика відповідальність. За кілька днів на посаді заступника міського голови я побачив, яке це навантаження і який рівень відповідальності. Мені казали, що я «камікадзе». А я скажу, що «камікадзе» буде та людина, яка вирішить балотуватися на посаду міського голови й візьме весь тягар відповідальності за місто на себе.
Категорія: | Додав: bond
Переглядів: 717 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]