П`ятниця, 29.03.2024, 13:29
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
[65]
Пошук
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли »

КОМУНАЛКА
23.06.2011, 10:40
– Представляючи вас як нового керівника «Теплокомуненерго» міський голова поставив перед вами кілька завдань: ввійти в курс справ, визначити слабкі місця, підготуватися до опалювального сезону і забезпечити розрахунки за газ. Наскільки ви з цим вже впорались?
– За два тижні роботи я на 70 відсотків  увійшов «в курс справ», що стосується роботи підприємства. Зокрема, як здійснюється виробництво теплової енергії, подача гарячої води і які розрахунки за ці послуги. На жаль, є дуже багато проблем, котрі стосуються тарифів, майна й обладнання. Воно старе, понад 40 років експлуатації. І по кожній із 38 котелень є окремі питання й проблеми, які потребують якнайшвидшого вирішення.
Дуже гостро стоїть питання розрахунків за газ. Заборгованість значна. В основному це пов’язано з тим, що тарифи, які встановила НКРЕ, не покривають складову витрат на виробництво теплової енергії на рівні 28 відсотків. Це те, що ми недоотримуємо. Тариф покриває затрати лише на 72 відсотки. І не через якусь нашу надзбитковість, а через те, що тариф навіть не покриває вартості газу. Для надання послуг населенню газ ми закуповуємо по 1309,20 грн., а для юридичних осіб – по 3436,75 грн. В тарифі ж закладена ціна відповідно 971,62 грн. за 1000 м3 та 2570,70 грн.
– Скільки вам заборгували споживачі і який борг підприємства за газ?
– Загальна дебіторська заборгованість складає 50 мільйонів гривень. Населення боргує 31 мільйон, а житлово-експлуатаційні організації (за обслуговування мереж) – 12,3 мільйона.
З населенням ми ведемо постійну роботу щодо погашення заборгованості від лояльних методів до застосування найрадикальніших. І їхня заборгованість хоч суттєво і не зменшилась, але і не зростає.
Однак саме через невідповідність тарифів заборгованість за газ нашого підприємства за півтора року зросла на 64 мільйони гривень. Різницю в тарифах має відшкодувати держбюджет через субвенції та списання боргів ДК «Газ України», яка, відповідно, має списати борг і нашому підприємству. Але реального механізму цього списання ще нема.
– Чи будете ініціювати збільшення тарифу?
– Ми підготували ряд документів з обгрунтуванням тарифу. Будемо їхати в Київ до НКРЕ і захищати наші розрахунки, нашу цінову політику.
– Як в таких фінансових обмеженнях йде підготовка до нового опалювального сезону?
– Що стосується технічної сторони, зараз підготовка йде повним ходом. Це заміна старих комунікацій, модернізація та диспетчеризація котелень, яка здійснюється поетапно. Практично на 60-70 відсотків підготовку до опалювального сезону ми вже здійснили.
– А як щодо котельні на вулиці Індустріальній та її мереж?
– Згідно з рішенням суду, котельня на вулиці Індустріальній, 34 переходить у власність «Прикарпаттяобленерго». Є рішення міської ради про передачу котельні та її майна. Створена спільна комісія з передачі, до якої також входять представники «Теплокомуненерго» і «Прикарпаттяобленерго». Разом з тим, ми почали роботи з підготовки цієї котельні та її мереж до нового опалювального сезону. Є дуже багато проблем і поривів теплотрас. І не лише від цієї котельні, а загалом по місту. Зараз це понад 90 пошкоджень. Фактично «Теплокомуненерго» зараз займається не стільки виробництвом теплоенергії, скільки процесами ремонту існуючих мереж. Але до початку опалювального сезону суто технічно вони будуть підготовлені вчасно і в повному обсязі. Це пріоритетне завдання, яке контролюється не лише керівництвом підприємства, але й міськвиконкомом і міськрадою.
– До речі, нове скликання міськради після деяких вагань підтвердило доцільність залучення «Теплокомуненерго» кредиту ЄБРР на модернізацію підприємства. Як йде робота в цьому напрямку і з яких джерел повертатимете кредит?
– Безперечно, без допомоги міста підприємство з цим впоратись не зможе. Але однозначно, що «Теплокомуненерго» необхідно модернізувати. Відповідний план є. Його реалізація розпочнеться з мікрорайону вулиці Дорошенка. Там на котельні встановлять газові котли і котли на біопаливі, а також індивідуальні теплові пункти в кожному будинку, які вона обслуговує. Це дасть змогу зменшити споживання газу і втрати при транспортуванні теплоносія. В Україні це пілотний проект такого плану. Сформовані технічні завдання, розробляється проектна документація, проводиться технічний аудит європейськими фахівцями згідно з кредитною угодою з ЄБРР.
Ми до цього підходимо дуже зважено, адже  розуміємо, яке навантаження по кредиту лягає на підприємство. Відповідно до рішення міськради підготували ряд листів до ЄБРР та Міністерства фінансів щодо відтермінування сплати відсотків і основного тіла кредиту на три роки. За цей час від реалізації проекту підприємство матиме економію до 10-12 відсотків по газу і тепловому навантаженню, що дасть змогу направити ці кошти на розрахунок по кредиту.
– Що буде з гарячим водопостачанням? Коли воно відновиться в повному обсязі?
– Зараз котельні планово стали на ремонт. Все в процесі робіт. Якщо вони не затягнуться через різноманітні ускладнення на мережах, по завершенні профілактичних ремонтів централізоване гаряче водопостачання буде відновлено згідно з графіком. Принаймні ми робитимемо для цього все від нас залежне.
– Зараз всіх українців агітують застосовувати ужгородський досвід і переходити на автономне опалення. Для Івано-Франківська це прийнятно?
– Питання широке, дискусійне і неоднозначне. Європа йде шляхом централізованого опалення. Менше викидів в атмосферу і менш затратна частина. В Європі газ для споживачів індивідуального опалення вдвічі дорожчий, ніж для оптового споживача, на кшталт наших підприємств теплоенергетики. Тому індивідуальне опалення там надзвичайно дороге. У нас же – навпаки, і нам кажуть робити індивідуальне опалення. Якщо так буде, то рано чи пізно постане питання зростання ціни газу для населення. А тоді вже населення альтернативи не матиме.
Водночас новобудови спроектовані так, що в них передбачене лише автономне опалення. Хоч дехто проектує і дахові котельні, але таких будинків лише два чи три. Ми будемо ставити питання перед міськрадою, щоб при проектуванні якогось мікрорайону, якоїсь новобудови проектувалось централізоване опалення.
Воно, однозначно, буде вигіднішим. Але необхідно правильно його спроектувати. У нас кожна котельня обігріває свій мікрорайон. А за кордоном вони закільцьовані. За межі міста виносять потужну теплоелектроцентраль, яка, в разі необхідності, може обігрівати ціле місто. Таке, як Івано-Франківськ.
Разом з тим, повинен сказати, що зараз в місті є 24 будинки, в яких понад 70 відсотків абонентів вже від’єднались від мереж централізованого теплопостачання. У двох будинках є лише по дві квартири, які користуються нашими послугами і ми несемо значні втрати, постачаючи до них теплоносій. Тому ми ініціюватимемо перед міськвиконкомом і міськрадою розгляд питання щодо доцільності надання послуг  централізованого теплопостачання цим будинкам і квартирам.
Розмовляв Стах Мірчук

Категорія: | Додав: bond
Переглядів: 764 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]