П`ятниця, 29.03.2024, 02:05
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
[65]
Пошук
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли »

Юрій СОЛОВЕЙ: «Я за те, щоби люди обирали конкретних людей»
29.04.2010, 11:09
– Пане Юрію, не таємниця, що всі в Україні готувалися до виборів до місцевих рад. Проте сталося так, що їх перенесли, очевидно, на наступний рік. «Громадський форум» був готовий йти на вибори. Що скажете тепер? Ви згідні з тим, що вони перенесені?
– По-перше, є Конституція України, котра і визначає термін повноважень того чи іншого міського чи сільського голови. Якщо йому люди делегують мандат повноважень на чотири роки, то ніхто, крім цих людей, продовжити цей термін не може. Те, що сьогодні «банда» у Верховній Раді (а назвати це іншими словами не повертається язик) взяла на себе неналежні їй повноваження і продовжує термін повноважень міських, сільських голів та відповідних рад, інакше як узурпацією влади не назвеш. Причина всім очевидна і зрозуміла. Вони бояться приходу нових молодих лідерів, регіональних лідерів, які не підпорядковані Януковичу, Тимошенко, Литвину, Ющенку та іншим існуючим політичним «бондам». Ці молоді люди є самостійними, вони виросли в незалежній Україні, мають свої погляди, керуються регіональним патріотизмом.
«Громадський форум» різко засуджує таку практику в Україні. Треба усвідомлювати, що фактично з 1 червня рішення мера чи міської ради будуть нелегітимними. Тому людина не зможе отримати жодної довідки. А якщо навіть і отримає, то будь-хто зможе її оскаржити.
– Тоді ті мешканці, кому вкрай потрібні довідки або дозволи, кинуться робити їх ще в травні.
– Я вважаю, що їм потрібно робити це якомога швидше, бо в подальшому це все може бути визнано нелегітимним. Інакшими словами, рішенням про відміну місцевих виборів створюється хаос на місцях. І, по-друге, де ви бачили хоча б одну європейську демократичну країну, в котрій основне право демократичної людини робити свій вибір просто забирається?
– Можливо, Партія регіонів таким чином намагається заробити собі балів, щоб встигнути до місцевих виборів показати себе з кращого боку?
– Треба усвідомлювати, що є Конституція. Проблема в цій країні ще й у тому, що, вкравши булочку, ти відбудеш покарання, а коли ти порушив Основний Закон, тобі за це нічого не буде. Проблема Партії регіонів і тих сил, котрі голосували за відміну місцевих виборів, в тому, що вони не усвідомлюють відповідальності. Як це так – одна партія чи ряд партій вирішили не виконувати Конституцію і відмінити вибори до місцевих рад. Мова йде про великий злочин, який вчинено сьогодні. Аргументів, які би пояснювали ці кроки, в суспільстві немає. Таким чином ми перетворюємося на африканську країну, де політична доцільність переважає над законом.
– На якій основі мали би відбуватися вибори до місцевих рад? Ви готові до мажоритарної чи пропорційної системи?
– Жодна інша політична чи громадська організація не налагодила безпосереднього діалогу з громадськістю міста так, як це робить «Громадський форум» вже чотири роки. Я особисто побував практично у кожному дворі, в кожному приміському селі, а тому добре розумію і знаю ті проблеми, якими живе наше місто. Відповідно, я вважаю, що коли люди обирають ту чи іншу людину, вони повинні розуміти, що ця людина знає про проблеми їхнього округу, вулиці, мікрорайону і буде лобіювати вирішення цих проблем. Яка буде система – мажоритарна напряму чи пропорційна за відкритими списками – це інше питання. Я категоричний противник повністю партійної системи. Я за те, щоби люди обирали конкретних людей, але при цьому усвідомлювали, яку громадську чи політичну силу представляє обрана ними людина. Таким чином громадськість матиме можливість переконатися, що представник певної сили робить на місці і чи достойна ця сила йти на вибори, скажімо, парламентські.
– «Громадський форум» існує сам по собі, у вас немає підтримки на державному рівні.
– По-перше, ми є громадською організацією, яка відстоює інтереси мешканців міста і пропонує той шлях розвитку, котрий ми збудували на основі спілкування з мешканцями, розуміння проблем у житті міста, пропонуючи шляхи їх вирішення. Сьогодні я виступаю проти спілкування із будь-якими політичними брендами тільки тому, що насправді в нас немає розвинутих політичних партій, в нас є олігархія, яка купила собі ті чи інші партії і за ниточки смикає політиків. Якщо говорити про співпрацю з такими політичними партіями, то я, звичайно, проти. Але це не означає, що ми не спілкуємося з іншими подібними громадськими об’єднаннями в інших регіонах. Більшістю з них керує одна ціль – регіональний патріотизм, зробити місто чи регіон кращим. Сьогодні обговорюється питання про об’єднання зусиль і відстоювання права міст, регіонів впливати на ситуацію в державі.
– Тобто ви ні з ким не будете блокуватися на виборах, а йтимете окремою силою?
– «Громадський форум Івано-Франківська» на місцевих виборах буде йти самостійно, без жодного блокування із політичними силами.
– Навесні в Івано-Франківську був запущений проект «Студентський мер» спеціально напередодні виборів. Це ті вибори, котрі відбулися. Що очікує на Віталія Мерінова? Він все-таки має шанс стати вашим радником із молодіжних питань, якщо ви виграєте на наступних виборах?
– Зараз всі дуже багато говорять про те, що потрібно молодь залучати до влади. Але, крім розмов, ніхто ніяких конкретних кроків не робить. «Громадський форум Івано-Франківська» пішов іншим шляхом. Ми задекларували, що реалізовувати розвиток молодіжної політики повинен молодіжний лідер. Власне з цією метою ми і провели вибори студентського мера, котрого обирала молодь міста. В подальшому, у випадку моєї перемоги на виборах міського голови Івано-Франківська, він стане заступником з питань молодіжної політики. Я переконаний, що вибори в місті рано чи пізно відбудуться.
– Яка ваша думка з приводу можливого проведення виборів міських голів у два тури?
– Питання доволі непросте. Його можна розділити на дві складові. Уявіть ситуацію. Є п’ять кандидатів на посаду міського голови. Четверо говорять, що треба ремонтувати дороги, а один стверджує, що нам кожного місяця потрібно проводити різні шоу, концерти тощо. Чотири кандидати сумарно набирають 70 відсотків голосів, а той п’ятий – 21, а тому і перемагає на виборах, здобувши мінімальну підтримку на виборах. Ця система неправильна. Звичайно, я прихильник того, щоби керівник міста мав більшість підтримки мешканців, програму і бачення розвитку міста, які підтримують не 10-20 відсотків, а більшість громадян. Тільки тоді цей міський голова буде легітимний.
– Ви є одним із тих чотирьох, котрі говорять про важливість ремонту та будівництва доріг?
– Ні, я говорю про те, що сьогодні проблема доріг в Івано-Франківську – на першому місці. В цілому світі дороги – це обличчя міста. Я можу сказати, що сьогодні Івано-Франківськ більше нагадує повоєнне місто і йому дуже далеко до європейського міста. Ми вже пережили Великодні свята. А завжди була практика ямкового ремонту як мінімум до Великодня. Травень на порозі, а асфальтний завод не працює. Якщо ремонтувати дороги такими темпами, як це відбувається тепер, то в кінці року доведеться вже ремонтувати знову те саме, з чого розпочали навесні.
– Європейські міста також потерпають від поганих доріг. Скажімо, у Лондоні люди вирішили у ямах висадити квіти.
– Дуже важливо, щоби громада активно відреагувала на бездіяльність міської влади. Чим більше буде громадських ініціатив, які будуть спрямовані на відстоювання прав мешканців міста їздити по нормальних дорогах, тим, звичайно, кращим буде наше місто. Якщо рівняти Лондон та Івано-Франківськ, то, думаю, що це не порівнювані речі. Це те саме, що порівнювати «Мерседес» С-класу із горбатим «Запорожцем».
За чотири роки мерія не змогла розробити комплексного бачення розвитку доріг у місті. Питання доріг є непросте, воно не обмежується поточним чи ямковим ремонтом. Є також питання організації дорожнього руху, об’їзних доріг Івано-Франківська, будівництва транспортних розв’язок в мікрорайоні Пасічна-Тролейбусна, Івасюка-Незалежності, паркування транспорту. Тобто сьогодні потрібно говорити про серйозну комплексну програму розвитку дорожньої інфраструктури міста. До речі, «Громадський форум» розробив програму на 2010-2015 роки, з якою ми готові йти на вибори.
– Чим ще, крім дорожньої інфраструктури, ви будете приваблювати виборців?
– Основне – питання розвитку нашого міста. Речі, котрі ми вважаємо пріоритетними, базуються на тому, що ми чули за останні чотири роки, спілкуючись із людьми. Мені дуже близьке питання залучення інвестицій в економіку міста, створення нових робочих місць, спрощення умов для розвитку малого і середнього бізнесу, реформування теплопостачання, ЖЕКів, відкриття соціальних аптек. Це конкретні стратегічні питання, з якими ми готові йти до людей.
– Чи може зміна влади в державі вплинути на діяльність «Громадського форуму»?
– На «Громадський форум» ніхто ніяким чином не впливав, не впливає і впливати не буде, крім мешканців Івано-Франківська.
– Одним із основних завдань вашої організації є благоустрій міста. Ви допомагаєте мешканцям облаштовувати прибудинкові території за системою «50 на 50». Розкажіть, будь ласка, що це за система.
– Я вважаю, що сьогодні дуже важливо залучати мешканців міста до конкретних справ, аби місто виглядало кращим. Тільки за минулий рік ми разом з мешканцями міста встановили 12 дитячих майданчиків, відремонтували понад 50 пісочниць, відремонтували лавочки. Все це можливо тільки за участі мешканців, котрі проявляють інтерес. В такому випадку ми готові піти назустріч мешканцям і надати 50 відсотків коштів.
– Хто є ініціатором у таких питаннях?
– Самі мешканці. Вони звертаються до нас, а вже потім починається втілення в життя те питання, з яким звертаються до нас люди.
– Ви якимось чином реагуєте на політичне життя держави? Як ви розцінюєте останній крок президента Януковича із підписанням газового контракту?
– «Громадський форум» – це не політична організація. Якщо мова йде про реакцію про Чорноморський флот, то краще говорити про мою особисту позицію як громадянина. Інакше як злочином проти народу України такий крок я не можу назвати. Моя позиція полягає в тому, що треба жорстко давати по руках таким президентам України. Також треба чітко розуміти, що тут є грубе перевищення повноважень президента країни, бо він не наділений таким правом. Це компетенція Верховної Ради, а ще більше – народу України. Таке питання потрібно виносити на референдум. Згідно з Конституцією, перебування іноземних баз на території держави неможливе.
Я б хотів, щоби ця країна почала змінюватися. Хочу показати, що можна це міняти, починаючи з Івано-Франківська. Якщо ти любиш своє місто, свою країну, то можна засукати рукави і починати щось робити, реалізуючи свою любов у конкретних проектах. Я, звичайно, патріот свого міста і буду робити все для того, щоби і місто, і країна розвивалися.
Розмовляв Володимир Бодак
Категорія: | Додав: bond
Переглядів: 735 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]