Понеділок, 30.12.2024, 18:14
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
[65]
Пошук
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли »

Ігор Прокопів: «Я не даватиму обіцянок, які не будуть виконані»
24.09.2010, 11:10
– Я народився в 1967 році на Калущині, але останні 27 років мешкаю в Івано-Франківську, вважаю його своєю другою малою батьківщиною. 15-річним хлопчаком я покинув батьківську хату і поїхав вчитися до Харкова. Так я став самостійним. Служив у військах спецпризначання. Пройшов шлях від рядового до старшини, маю державні нагороди.
Опанував три вищі освіти: товарознавця-хутровика, економіста та  інженера-газовика. Маю 20 років директорського стажу на підприємствах Прикарпаття.
У мене чудова родина. Прекрасна дружина, двоє дітей. Батькові 81 рік. Він колишній вчитель німецької мови. Мати – колишня сурдопедагог. Багато чим я завдячую саме їм. Всі вони мене підтримують, хоча й дико переживають від мого рішення балотуватися на міського голову.
Рік тому я відважився на посаду директора «Теплокомуненерго». Ця посада дала мені неоціненний позитивний досвід, допомогла побачити місто зсередини, які в нього є проблеми і куди воно рухається. Разом з цим прийшло розуміння: для того, щоб вирішити проблеми міста, необхідний вищий майданчик, інша площина. Я вирішив балотуватися на мера.
Життя ставило переді мною різні завдання, зокрема дуже багато складних, і я завжди їх вирішував. Я господарник з антикризовим досвідом. Я готовий взяти відповідальність за місто на себе.
– Як оцінюєте своїх конкурентів?
– В мене немає конкурентів. Навіщо мені думати про конкурентів? Я думаю про себе, свої кроки, свою програму!
– «Теплокомуненерго» не найкращий стартовий майданчик для майбутнього мера, бо люди до нього ставляться негативно.
– Давайте говорити інакше. От ви згадували моїх конкурентів. Хто з них має досвід роботи на найбільшому комунальному підприємстві з позитивним результатом? Думаю, ніхто. Тому говорити про «Теплокомуненерго» як про негатив я б не став.
– У вас вже є своя програма, команда?
– Звичайно, кожен кандидат має свою програму. Але я не стану детально на ній зупинятися, бо офіційний старт виборчих перегонів 27 вересня, і зараз це не дуже правомірно.
В двох словах скажу: вона матиме дві складові – ноу-хау, різні нові проекти –  і базуватиметься на конкретних питаннях, що стосуються кожної конкретної вулиці, конкретного району, села.
Наприклад, військове містечко. Воно страждає від неякісного енергопостачання. Там необхідно провести кабелі, винести електричні шафи з підвалів будинків. Чи, скажімо, Угорники – там проблеми з каналізацією. Необхідно сполучити Млинівку з Бистрицею, бо при кожній повені село затоплює. А ще там нема клубу.
Проблем в місті є багато. Ми будемо працювати за принципом: обіцяв – виконуй! Я не даватиму жодних обіцянок, які не будуть виконані. Кожен повинен зважити свої сили і виконувати свої обіцянки в термін, який йому відведений.
Щодо команди. Я завжди був командним гравцем. Щоб організувати команду, потрібно не більше двох тижнів. Це будуть люди, близькі мені по духу. Виробничники, менеджери, професійні керівники. Ті, які можуть робити реальні зміни.
Але посада міського голови – це ще й політика. Тому будуть й політичні торги та умови. Головне тут – вистояти і сформувати стержень команди, який би міг виконувати поставлені завдання.
– Як відреагував на ваше рішення балотуватися на міського голову теперішній мер?
– У нас була проста й філософська бесіда. Кожен своє життя живе сам, у кожного своя дорога. Я маю свої ідеї, хочу їх втілювати і маю на це право.
– На чию підтримку на виборах ви розраховуєте?
– Розраховую на підтримку всього демократичного і прагматичного блоку.
– Про політику поговорили, тепер про господарку. На що «Теплокомуненерго» планує витратити кредит ЄБРР?
– Наше завдання – максимально використати кредит ЄБРР (який має дві складові: 11,7 млн. – кредит і 4,6 млн. – безкоштовний гранд уряду Швеції) на переведення наших мереж із чотиритрубної на двотрубну систему в попередньо ізольованих трубах, які мають гарантію 30 років, але, в принципі, з ними нічого не станеться й через 50 років. Біля кожного будинку повинен стояти індивідуальний тепловий пункт, який автоматично подаватиме теплоносій певної температури чи то в систему теплопостачання, чи гарячого водопостачання.
– А тим часом щороку влітку в місті нема гарячої води…
– Тут є кілька проблем. По-перше, відсутність циркуляційних ліній. Щороку на 300 тисяч гривень ми їх вже планово відновлюємо. По-друге, з 15 червня по 15 серпня котельні почергово зупиняються на ремонт. Ми готові були подати воду 15 серпня, але потім призупинили, бо не маємо нового тарифу.
Процедура його затвердження змінилась. Тепер за нашими розрахунками і висновками цінової інспекції це робить не міськвиконком, а Національна комісія з регулювання електроенергетики.
Але з 20 вересня гарячу воду таки подамо. Ми пропрацьовуємо питання затвердження тарифу в НКРЕ. Якщо ні, то потрібно, щоб різницю в тарифах нам повернула держава. Якщо це не вдасться, то збитки візьмемо на  себе.
У нас є багато регулюючих можливостей, завдяки яким з 2008 року ми не збільшували тариф, хоча збільшувалися ціни на воду, електрику, витратні матеріали, зростала зарплата.
– Урядовці заявляють, що підстав для зростання тарифів взагалі нема.
– Всі заяви урядовців слід ділити на політичну й економічну складові. Я думаю, що до 31 жовтня НКРЕ тарифи не підніме. Це політична складова. А економічна – зовсім інша. Якщо на 50% зросла ціна газу, а у нашому тарифі газ становить 55-65%, то як він може не зрости? Прорахована норма зростання вартості послуг, на яку націлена й НКРЕ, складає 30%. Тому в таких заявах більше політики.
– Яка готовність «Теплокомуненерго» до опалювального сезону, чи сплачені борги за газ?
– З 1 жовтня ми готові подати тепло в дитсадки, школи і лікарні. Решті споживачів тепло ми подамо відповідно до температурного режиму, коли впродовж трьох діб температура не перевищуватиме 8 градусів. Ми абсолютно готові до зими.
Щодо боргів за газ, то уряд підійшов до цього досить прагматично. Штрафні санкції, яких у нас 9 мільйонів, зараз до уваги братися не будуть. Борги минулих років теж поділені.Основне завдання – на 100% розрахуватися за сезон 2009-2010 років. Зараз ми ще боргуємо 19 мільйонів, але є певні розрахунки й напрацювання, і якоїсь загрози я тут не бачу. Ми маємо ліміти газу, в тому числі й на подачу гарячої води.
– Ваше бачення розвитку індивідуального опалення?
– Я не заперечуватиму індивідуальне опалення. Наразі це регульована послуга, в 2-3 рази дешевша від централізованого опалення, яка дає незалежність споживачам.
Але в цілому світі вартість централізованого та індивідуального опалення є однаковою, а в деяких країнах централізоване опалення навіть дешевше. Тому я б не радив людям робити різких рухів. Думаю, за цю зиму буде багато змін. Вартість послуг зрівняється.
В місті має бути схема теплопостачання. Гроші, які мали піти на її розробку, витратили на схему опалення міста від термальних вод – цілковиту утопію. Тому ми самі виділили 360 тисяч гривень і зараз схема теплопостачання міста вже на завершенні. Це електронна програма, яка показує теплове навантаження будь-якого будинку і те, де доцільно використовувати теплоцентралі, а де, можливо, від них треба відмовитися.
– Чи  можна зараз отримати дозвіл на індивідуальне опалення?
– Закон каже чітко: тільки побудинкове від’єднання від централізованого опалення.
Зараз прокуратура міста займається несанкціонованим, хаотичним, безгосподарним підходом до тих відключень, які відбулися раніше.
З 56 тисяч абонентів у нас залишилося 44 тисячі. 12 тисяч перейшли на індивідуальне опалення. Це дике розбалансування системи. 
– Чи вдалося вам зменшити борги споживачів?
– За рік ми зменшили борг на 7 мільйонів, але загальний борг становить 52 мільйони. 30 мільйонів – борг населення.
90 відсотків мешканців – це справні платники. З тих 10 відсотків, які боргують, є злісні неплатники, переважно забезпечені люди, які просто не хочуть платити. Є проблемні платники і є люди, які з тих чи інших причин не хочуть або не можуть оформити пільги і субсидії.
2600 справ боржників вже пройшли через суди і ними займається державна виконавча служба.
– Колись була мета за допомогою когенерації забезпечити підприємство власною дешевою електроенергією. Вдалося?
– Зараз у нас є чотири когенераційні установки, які дали нам змогу на 70% забезпечити себе електроенергією в опалювальний сезон. А цього року домовились з обленерго і ціле літо продавали їм надлишок своєї електроенергії на 300-400 тисяч в місяць.
З ініціативи голови ОДА Михайла Вишиванюка нам передали когенераційну установку, яка з 2006 року простоювала в Надвірній. До кінця року вона запрацює на котельні на вул. Довгій, 62.
– Як вирішується спір з котельнею на вул. Індустріальній?
– Це є спір міста й обленерго – стовідсотково приватної компанії. Він має кілька складових. Це питання майна, землі і коштів на шість мільйонів.
Якщо говорити про майно, то всі суди сказали, що воно – обленерго. Щодо землі, напевно, вердикт буде іншим.
Але я тут не бачу жодної проблеми, тим більше катастрофи. Дійсно, до мого приходу, між нашими фірмами був конфлікт, який заважав працювати. Зараз ми вийшли на проект мирової угоди. Обленерго з нею погодилось. Слово – за міським головою.
Записав Стах МІРЧУК
Категорія: | Додав: bond
Переглядів: 845 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]