Вівторок, 16.04.2024, 20:42
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
[65]
Пошук
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли »

Дмитро ШЛЕМКО: «Сьогодні всі гілки влади знаходяться в одних руках»
25.03.2010, 10:08
Абсолютна влада
Маємо сьогодні ситуацію, коли незахищеність демократії може призвести до того, що так само може постати питання про незахищеність держави. Практично влада приходить в абсолют – одна людина розпоряджається всім. Такої абсолютної влади за всю історію незалежності Української держави ще не було. Сьогодні всі гілки влади знаходяться в одних руках. Тому опозиція має бути сильною. Якщо ж опозиція буде кволою і розрізненою, то з нею дуже швидко справляться.
Ці хлопці вміють справлятися з опозицією, вони це вже демонстрували у 2007 році. Для них є два методи. Перший – це залякування, коли на стіл витягуються папки із минулим. А для багатьох минуле – це кримінальні справи, що були розпочаті й не завершені. Для інших є другий метод, який спрацьовує навіть краще, ніж перший, – це грошові вливання, капіталізація.
Єдина опозиційна сила, яка вже пройшла цей «опозиційний процес», – БЮТ на чолі з Юлією Тимошенко. Її не зламали ні тюрма, ні різні залякування, ні пропозиції влади. Сьогодні, думаю, тільки опозиція на чолі з Тимошенко може протистояти тиску тієї вертикалі влади, яка створюється в Україні.

Партійне чистилище

Сьогодні в БЮТі, як і в будь-якій політичній силі, яка вже тривалий час переходить від одного статусу до іншого, не завжди всі витримують. Коли БЮТ був на піднесенні, у нас багато з’явилося тих, хто дуже щиро сповідував нашу політику, клявся Юлії Володимирівні як лідеру, що, незалежно від того, як би не склалися події у майбутньому, буде відданий політичній силі, сповідуватиме її принципи. Але ми всі прекрасно усвідомлюємо, що дії і слова багатьох політиків, які мають капітали і власність, базуються на одному – мати захищеність цієї власності. І моральні та ідеологічні принципи у них на другому плані.
Так, треба говорити про те, що і в БЮТі такі знайшлися. Але можу сказати для порівняння, що у 2006 році (коли Мороз допоміг регіоналам сформувати так звану «антикризову» коаліцію – ред.) від нас пішли 26 депутатів. Нині ж на початковому етапі вийшло п’ять. Щоб не кривити душею, скажу: очікую, що ще 5-6 вийде. Інші утримаються.
Досить серйозні випробування у цей проміжок часу і на місцях. Не всі регіони відпрацювали так, як би ми хотіли. Робляться висновки. Тому зрозуміло, що сьогодні є проблеми, але хочеш чи не хочеш, треба пройти через це чистилище.

Захід нам допоможе?
Нас підтримує Європейська народна партія (ЄНП), складовою якої є партія «Батьківщина». ЄНП має сьогодні найміцніші позиції в Європарламенті. Тобто ми можемо через ЄНП використовувати як трибуну і Європейський парламент, коли якимось чином демократичні принципи в Україні будуть утискуватися.
КС: без шансів
Сьогодні Конституційний Суд є таким же політичним заложником, як і всі інші. КС побудований за політичною квотністю і у ньому переважна більшість тих, хто були представлені від політсили Януковича, від президента Ющенка. Сьогодні вони діють в унісон, і шансів на те, що КС, як унтер-офіцерська вдова, сам себе вишмагає, немає. Бо вони ж прийняли рішення, що тільки фракції мають право формувати коаліцію. Тому, гадаю, вони приймуть неоднозначне рішення, щоб і своє лице зберегти, і нинішню ситуацію. Розраховувати на те, що сьогодні кожний з членів КС стане патріотом України і прийме рішення, щоб визнати нелегітимною більшість і уряд та спричинити дострокові вибори, марно. Хто здасть абсолютну владу? Не здасть ніколи.
Ви за всю нашу історію чули про те, щоб президент формував весь кадровий склад зверху донизу, обходячи всі конституційні норми? Згідно з Конституцією, уряд має подати і прийняти рішення про голів облдержадміністрацій. Уряд цього не робив. Згідно з Конституцією і законами, щоб призначити головного міліціонера та інших начальників управлінь, треба мати погодження голови ОДА. Хтось спитав про те, коли призначили Варцабу (новий начальник УМВС в Івано-Франківській області – ред.) і всіх інших зараз будуть призначати? Ніхто.
Це все антиконституційно. Закінчилася демократія навіть прямих відносин із засобами масової інформації. І вже темники пішли у центральні медіа – що і яким чином транслювати. Пані Анна Герман знає, як це робити…

Принцип відданості
Сьогодні головне завдання для двох політичних сил – і тих, які прийшли до влади, і тих, хто в опозиції, – це вирішити питання місцевих виборів. Тому що вже на початку травня практично органи влади, половина органів влади – це голови – лишається нелегітимними. І, зрозуміло, що можуть бути різні проблеми як нині, так і в перспективі.
Ми зацікавлені, щоб вибори були в якомога раніші терміни, а ті, хто прийшов до влади, – щоб відтермінувати їх. Бо їм треба розставити адмінресурс – голів обл- і райдержадміністрацій, суди, прокуратура тощо. Вони вміють, до речі, на відміну від попередників, цей адмінресурс використовувати. Тому вони розставляють на місцях тих, які будуть віддані. Головний принцип цієї команди – відданість тим, хто їх поставив. Для них моральні принципи сьогодні – другорядні. Тому я думаю, що вони відтермінують вибори десь до осені.
Сьогодні в парламенті є три законопроекти, які стосуються дати і системи виборів. Один з них – законопроект Коновалюка з Партії регіонів пропонує призначити вибори на 7 листопада і за мажоритарним принципом. Думаю, що Коновалюк поспішив визначати дату, а що стосується мажоритарки, то ПР на мажоритарку не піде. Але оскільки вони обіцяли виборцям внести якісь зміни, тому найбільш ймовірно, що буде вноситися принцип відкритих списків.

Газова мишоловка
Зрозуміло, що перегляду цін на російський газ в одностороньому порядку не буде. Але є другий варіант, на який розраховує нова влада, і на який росіяни можуть піти. Вони давно зазіхають на нашу газотранспортну систему (ГТС). Або через консорціум, або через концесію. Янукович погоджується і на один, і на другий варіант. Росія більше схильна до консорціуму, тому що концесія – це практично оренда, це – не твоє. А консорціум – це бути власником частини ГТС.
Сьогодні росіяни не погоджуються на те, щоб у консорціумі Україна мала 51 відсоток, а Росія – 49, як це планувалося при Кучмі. Вони хочуть, щоб були три складові: Україна, Росія, Європа, котрі мали б фактично по 33 відсотки. Таким чином Україна практично моментально стає пасербицею у цьому консорціумі, тому що зацікавленість Європи і Росії у цій справі однакова.
Думаю, що тільки тоді, коли буде досягнуто угоди про консорціум, Росія зможе піти на зниження ціни на газ.

Буферна зона

Європа виступила проти присвоєння Бандері Героя України просто тому, що вона хоче підтримати Росію. Європа сьогодні, як не парадоксально, готова кинути Україну тільки б не сваритися з Росією.
Ми давно могли бути вже і в Євросоюзі, і якимось чином отримати від Європи допомогу, яка нам потрібна, але Європа завжди дивиться вперед, повертаючи голову назад: а як реагує на це Росія? Європа після «газової війни» 2009 року відчула, що вона залежна від Росії. Це є зараз, і це буде в перспективі. І у ній сьогодні Україна буде тільки як буферна зона.

Вічні москалі
Уявляю собі, якщо в мене зараз депутатську недоторканність забирають. Мітинг проводимо, віче проводимо – появляються два-три хлопці, які вміють робити провокації. Хтось щось кине, хтось щось підсуне тощо. Що завтра буде зі мною і з моїми колегами, яких я, не маючи депутатського імунітету, вже не зможу визволити? «Відстріл» буде індивідуальний. Оптичний «відстріл» буде йти. Не всіх зразу будуть «відстрілювати», а по одному – того, кого треба.
Ці люди (нова влада – ред.) не є ментально українцями. Вони були, є і будуть москалями. І Табачник сьогодні – це не випадковість. І те, що він сказав, це він сказав не від себе, це практично готовий сказати кожен з них. І сьогодні тільки під впливом громадськості Азаров хоче говорити «білоруською» мовою. Їм все одно, чи є Україна, чи немає. Україна для них – тільки джерело прибутків та їхнього розподілу. І той «відстріл» буде спочатку йти на місцях, а потім – між ними. Бо власності вже багато немає. І розподіляти вже цю власність доведеться, перерозподіляючи її.
Тому сьогодні проблема є. Але, чесно вам скажу, якщо буде поставлене питання про депутатську недоторканність, проголосую за її зняття, незалежно від того, як буде голосувати фракція. Раз ми давали слово народу – значить, буду його дотримувати.
Записав  Тарас Ткачук   

Категорія: | Додав: bond
Переглядів: 680 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]