Вівторок, 07.02.2023, 09:35
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
[65]
Пошук
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли »

Богдан БІЛИК: «Самоврядування – основа держави»
17.12.2009, 11:12
— Програма розвитку ООН організувала дискусію міських голів, представників державної влади та міжнародних організацій щодо реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні, в якій взяли участь представники 28 міст та селищ-партнерів. Це питання для нас є надзвичайно актуальним. Треба наголосити, що у світі основою сильної демократичної держави є сильне місцеве самоврядування. А децентралізація влади дає можливість місцевим органам самоврядування самостійно приймати більше рішень, розпоряджатися власними бюджетними коштами, швидше та ефективніше реагувати на потреби і проблеми людей. Ще один дуже важливий аспект – залучення представників територіальних громад, громадських організацій, об’єднань громадян до процесу прийняття рішень. Адже саме їхня безпосередня участь в ньому є ключовою для державного управління, забезпечення сталого розвитку. І якраз цьому активно сприяє «Програма розвитку ООН в Україні».
— Проект ООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку» успішно реалізовується в Івано-Франківську і в інших містах. Які реальні результати?
— Цей проект може поділитися справді унікальним досвідом, накопиченим у 28 містах і селищах-партнерах за п’ятирічний період свого існування. Він мобілізує місцеві громади об’єднуватися та проявляти лідерство. За п’ять років створено 450 організацій громад, членами яких є 50 тисяч мешканців. Важливо, що за допомогою ексклюзивних навчань і тренінгів проект виховує освіченого, так би мовити ефективного власника житла, бо вчить, як створити і управляти організацією громади – об’єднанням співвласників багатоповерхових будинків, обслуговуючим кооперативом, громадською організацією. Загалом проект провів три сотні навчальних заходів, в яких взяли участь вісім тисяч осіб.
Щодо Івано-Франківська, то за п’ять років у нас створено понад 120 органів самоорганізації населення. Ними реалізовано 115 проектів на загальну суму понад 13,5 тисячі гривень. Зроблено  реконструкцію дахів, підвальних розгалужень, ремонти сходинкових кліток із заміною вікон та дверей, ремонти шкіл і садочків, встановлено прилади обліку тепла, збудовано дитячі спортивні майданчики. Загалом ці проекти дали змогу покращити умови проживання понад 30-ти тисячам мешканцям і умови навчання і виховання понад 20-ти тисячам дітей.
В Україні цей проект підтримав 225 проектів місцевих громад. 55% з них – це проекти, пов’язані з енергоефективністю та збереженням довкілля, а 45% —  проекти соціального спрямування. Загальна вартість підтриманих проектів сягнула 25,2 мільйона гривень.
— До речі, про довкілля. В місті з»явилися нові контейнерні майданчики для сміття...
— Так. За участю міста реалізовано проект Європейського Союзу з окремого збирання, сортування та переробки сміття, і на стадії завершення проект, який переміг на всеукраїнському конкурсі, під назвою «Вдосконалення ефективного управління системою роздільного збору та переробки ТПВ». В місті збудовано 60 нових контейнерних майданчиків, закуплено понад 550 євроконтейнерів, 100 сіток для ПЕТ-пляшки, автомобіль для вивезення ТПВ. Також розроблений стратегічний план з управління ТПВ в місті. Зараз міська влада активно веде переговори з інвесторами про будівництво сміттєзаводу, і є всі підстави говорити, що наступного року будівництво таки розпочнеться.
Але проблема набагато ширша. Тому на форумі у Ялті системі вивезення та переробки ТПВ приділялась особлива увага. Адже в Україні системою вивезення ТПВ охоплено лише 70% населення. Щорічно накопичується до 50 мільйонів кубометрів сміття. Існуючі сміттєзвалища переповнені. Тому містам необхідно в найкоротший термін розробити концепції та стратегічні плани, які б передбачали переобладнання контейнерного господарства і парку сміттєвозів, будівництво регіональних полігонів, запровадження нових технологій  утилізації ТПВ і відкриття заводів зі спалювання сміття. Тож на форумі міські голови міст-партнерів просили і надалі підтримувати проекти місцевих громад, особливо ті, що пов’язані з енергоощадністю та екологією.
Розмовляв Левко Кутинський          
Категорія: | Додав: bond
Переглядів: 696 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]