Субота, 04.05.2024, 11:11
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
[356]
Пошук
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті »

СПОЖИВАЧ
На якість питної води централізованого постачання негативно впливає незадовільний технічний стан водопровідних мереж.
Треба відзначити і те, що очисні споруди з підготовки питної води, технології, що в них використовуються, були розроблені і збудовані в 70-х роках минулого століття за діючими на той час нормативами, тому ці технології уже не в змозі забезпечити бар’єрної ролі при доведенні питної води до необхідної якості.
Особливо необхідно підкреслити той факт, що за останні роки значно погіршився бактеріальний стан поверхневих вод, а в повеневий період на річках Бистриця Надвірнянська і Бистриця Солотвинська мутність води перевищує 5000 мг/л.
Очевидно, що вирішення проблеми забезпечення населення питною водою гарантованої якості можливе лише шляхом впровадження сучасних технологій, споруд, реагентів, матеріалів та обладнання, а також відновленням систем розподілення питної води. Але такий процес пов’язаний з надзвичайно великими капітальними затратами. До прикладу, обсяги фінансування міської програми "Питна вода м. Івано-Франківська на 2006-2020 рр.” складають 142 млн. грн.
Навіть при використанні всіх можливих джерел фінансування, в тому числі державного та місцевого бюджетів коштів самих підприємств, залучення інвесторів тощо – потребує тривалого часу для своєї реалізації. Тому зараз, та й на найближчу перспективу, вирішення цієї проблеми таким шляхом практично нереальне. Капітальні вкладення потрібно спрямовувати на розвиток нових та технічне переоснащення діючих систем централізованого водопостачання та водовідведення з метою їх надійного функціонування, скорочення втрат і витрат на виробництві.
Комплексний і системний підхід щодо вирішення цієї проблеми визначено  Законом України "Про загальнодержавну програму "Питна вода України” на 2006-2020 роки”. В законі визначено чіткі заходи як на державному, так і на регіональному рівні, спрямовані на забезпечення населення України якісною питною водою. Ним передбачено, що задоволення потреб населення високоякісною водою у кількості, необхідній для пиття і приготування їжі, слід здійснювати шляхом впровадження сучасних систем доочистки вод як з централізованих систем водопостачання, так і з підземних і поверхневих джерел у місцях їх безпосереднього споживання. Питання забезпечення населення якісною питною водою в населених пунктах України розглядалось на засіданні Ради національної безпеки і оборони в 2009 р., і відповідне рішення з цього питання введено Указом Президента України №221/2009.
Ще одним свідченням важливості цієї проблеми є проект "Якісна вода”, що передбачає забезпечення населення України якісною питною водою і входить до Національного пріоритету. Сьогодні  українці мають найгіршу питну воду в Європі. Тому проектом передбачено будівництво 23 000 групових і локальних систем очистки та доочистки питної води і розливу її в тару. Проект стимулює інноваційні процеси і мінімізує витрати на виробництво оборотної тари для розливу води. Термін реалізації проекту 6 років, а загальний обсяг фінансування орієнтовано 4 млрд. грн. Насамперед планується обладнати дитячі садки, школи, лікувальні заклади.  Соціальний ефект – поліпшення здоров’я людини і підвищення якості життя.
В цілому використання групових і локальних водоочисних установок є одним з найбільш ефективних і економічних способів забезпечення населення мінімальною кількістю високоякісної питної води для пиття і приготування їжі. Але треба зазначити, що вказані установки доочищення води повинні бути сертифікованими в установленому порядку і мати відповідний дозвіл на використання для питних цілей, бути адекватними для конкретних умов експлуатації, насамперед для якості вихідної води, яка поступає на доочищення, експлуатуватися згідно з відповідним  технологічним регламентом.
Всім цим вимогам відповідають колективні установки, що розроблені ТОВ "ЮР-АКВА”. Вони вже експлуатуються в різних регіонах України, а з жовтня 2009 р. така установка працює в м. Коломиї.
З метою забезпечення мешканців м.Івано-Франківська якісною питною водою рішеннями міськвиконкому і міської ради у вересні-жовтні 2010 р. були виділені земельні ділянки для малих архітектурних форм з колективними установками очистки води за адресами: вул. Стуса, 21А; вул. Целевича, 8А; вул. Гетьмана Дорошенка, 28А (біля котельні).
Враховуючи якість водопровідної води в м. Івано-Франківську, ТОВ "ЮР-АКВА” змонтовано обладнання з використанням технології очищення води, що гарантують досягнення якості отримання питної води згідно з нормативами ДСанПіН 2.2.4-171-10.
Установка очищення води з 9-стадійною обробкою водопровідної води монтується в приміщенні малої архітектурної форми розмірами 3х3 метра, яка виконується із дерев’яних конструкцій. Приміщення підключаються до міських централізованих мереж водопроводу, каналізації, електропостачання згідно з виданими технічними умовами відповідних служб, в зимовий період опалюється від електронагрівачів. Установка комплектується системою автоматичного розливу очищеної води споживачам з монетно- та купюроприймальниками, а також засобами автоматичного, в т.ч. дистанційного контролю технічного стану установки і стану обладнання вузла реалізації води споживачам. Продуктивність установки 300 л/год.
Принципова технологічна схема установки: фільтрування на механічному катриджному фільтрі, автоматична фільтрація з матеріалом "АГ”, система ультрафільтрації, автоматичний фільтр з гранульованим активованим вугіллям, система зворотного осмосу, автоматичний мінералізатор, озонування і насичення питної води киснем, ультрафіолетовий стерилізатор, магнітний активатор – автомат розливу (в тару споживачів).
В результаті доочистки питна вода "ЮР-АКВА” є абсолютно чиста від хлору і його органічних сполучень, маломінералізована і збалансована, слабо лужна, структурована, активована з високими відновлювальними властивостями.
Цей проект є комерційним з залученням приватних інвестицій і передбачає продаж питної води за ціною 50 коп. за 1 літр в тару споживача. Придбати питну воду "ЮР-АКВА” в м.Івано-Франківську можна в бюветах на вул. Стуса, 21А; вул. Целевича, 8А; вул. Сухомлинського (біля котельні).
На закінчення хочеться згадати про те, що будь-які, навіть найкорисніші, знання  залишаються мертвими до тих пір, поки ми не застосуємо їх в житті. Тепер у нас є знання про високоякісну питну воду "ЮР-АКВА”. Як використати їх – вирішувати тільки нам.
Будьте здорові і щасливі!
Василь Мельничук,
заслужений працівник сфери послуг України                                                                                
Категорія: | Додав: bond (16.09.2011)
Переглядів: 881 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]