Субота, 04.05.2024, 19:03
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
[356]
Пошук
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті »

ЛІКАР РАДИТЬ
Карієс – це процес, при якому відбувається демінералізація емалі і розм’якшення твердих тканин із поступовим утворенням порожнини. Але перш ніж утвориться «чорна порожнина», захворювання проходить декілька стадій розвитку. І цей процес триває від одного до двох років. Але якщо виявити проблему на ранніх етапах (на стадіі білої плями) – зуб ще можна врятувати. Тому регулярно відвідуйте стоматолога (хоча б двічі на рік).
Профілактичний огляд необхідний для того, щоб зубний біль не звалився на вас як грім серед ясного неба, наприклад, у відрядженні, а ще гірше – у жінок під час вагітності.
Лікар допоможе зупинити процес руйнування зубів, а також порекомендує, яку зубну пасту, щітку та інші засоби догляду за порожниною рота краще вибрати. Крім того, щоб попередити прогресування захворювання, дуже важливо правильно чистити зуби.
Скільки часу повинна тривати процедура чищення зубів?
Як правило люди чистять зуби до 30 секунд. Це дуже мало. Щоб зубна паста  вступила в реакцію з водою і слиною, а щітка добралася до важкодоступних місць, чистити зуби необхідно 2-3 хвилини два рази на день – після сніданку і вечері. Це допоможе видалити із порожнини рота залишки їжі та бактерій, позбавивши їх можливості розмножуватись і виділяти кислоту, яка руйнує емаль.
Як часто міняти зубні щітки?
Термін служби щітки до 2-3 місяців. До речі, зараз появились щітки із спеціальними щетинками-індикаторами, які з часом стають безбарвними. Таким чином вони інформують свого господаря, що щітку час змінити.
Зубні щітки бувають ручні і автоматичні (електричні та ультразвукові). Останні мають змінні мікронасадки і таймер. Контролюючи швидкість обертових рухів, вони добре видаляють зубний наліт. Щодо «ручних» моделей, краще вибирати щітку із густою щетиною та мяким або середнім ступенем жорсткості. Вони не травмують пародонт і легко видаляють наліт з усіх поверхонь зубів.
Чи потрібно чистити язик?
Повна гігієна порожнини рота неможлива без чистки язика. На його поверхні накопичується велика кількість шкідливих мікробів, що часто стає причиною неприємних запахів із рота. Завжди починайте чистку із кореня язика, поступово просуваючись вичищаючими рухами до його кінчика по передній поверхні язика.
Важливий нюанс: при захворюванні ЛОР-органів (хронічний тонзиліт та гайморит) чистити язик зранку необхідно до прийому їжі.
Для чого потрібні зубні нитки-флоси?
Вони допомагають видалити залишки їжі і наліт з бокових поверхонь зубів, куди не проникає щітка. Накрутіть нитку на вказівні пальці, натягніть і протягуйте між зубами маятникоподібними рухами. Використовувати їх потрібно перед кожним чищенням зубів або ополіскувачами після їди.
З чим пов’язана кровоточивість ясен під час чищення зубів?
Причин багато. Одна із основних – захворювання ясен (пародонтит, гінгівіт). Кровоточивість ясен може виникнути і після неправильного чищення зубів (наприклад, щітка дуже жорстка). До речі цей симптом може сигналізувати про неполадки інших систем організму. Тому не забувайте в будь-якому випадку проконсультуватись у стоматолога.
Якщо проблема в яснах, не забувайте дотримуватись правил особистої гігієни і старайтесь використовувати зубні пасти, передбачені для лікування ясен.
Чи правда, що після їжі достатньо з’їсти яблуко, щоб не чистити зуби?
За рахунок жорсткості яблуко може частково видалити наліт. Але яблучна кислота шкідлива для емалі. До того ж кусочки яблука можуть потрапити в важкодоступні місця, і тут без щітки, зубних ниток і ополіскувачів не обійтись.

Тетяна ІВАНОВА, лікар-стоматолог першої категорії
Категорія: | Додав: bond (02.09.2011)
Переглядів: 587 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]