Субота, 04.05.2024, 16:59
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
[356]
Пошук
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті »

ІМІДЖ
Нещодавно керівництво заводу презентувало закінчення другого етапу великомасштабної реконструкції виробництва цементу, а саме впровадження енергозберігаючих технологій так званого «сухого способу створення цементу». Відкриття і освячення технологічної лінії №3 з випалу клінкера – напівфабрикату цементу відбулось 19 серпня в одне з найбільш шанованих християнських свят – Преображення Господнього. Цього дня для всіх бажаючих керівництво заводу провело день відкритих дверей, під час якого ознайомило з роботою заводу та оновленим процесом виробництва цементу.   
Безвідходне виробництво –    заповідь цивілізації 
Десять років минуло від початку великої реконструкції на підприємстві. Сьогодні ВАТ «Івано-Франківськцемент» має що показати і чим пишатись.
Програма розвитку ВАТ «Івано-Франківськцемент» була створена ще у 90-х роках, але темпи її розвитку залежали від політичної, економічної і соціальної ситуації в країні. Тільки завдяки власноруч заробленим коштам та кредитним ресурсам її вдалося реалізувати до кінця.
Генеральний директор ВАТ Микола Круць зазначає: «Ми мали технологію 30-х років минулого століття. А європейські стандарти були значно вищими з точки зору екології, безпеки умов праці, якості продукції. Це спонукало нас вдатись до радикальних, непопулярних рішень кардинальної модернізації виробництва».  
У 90-ті роки проводились локальні реконструкції на окремих вузлах та агрегатах, які призводили до часткового покращення якості продукції та екологічної ситуації. Проте у керівництва було дві стратегічні мети: перехід на альтернативний вид палива – вугілля та переведення на так званий «сухий спосіб виготовлення цементу».
Що задумали, те й зробили. У 2001-2002 роках ВАТ «Івано-Франківськцемент» першим серед українських заводів перейшов на вугільне паливо. Згодом й інші заводи з виробництва цементу почали наслідувати цей приклад. Нині із 14 цементних заводів в Україні 12 уже відмовились від газу.
«Перехід на вугілля вивільнило стільки газу, що можна було б обігріти весь Івано-Франківськ. Це безвідходне виробництво, оскільки незгаряючі частинки інтегруються у виробництво цементу», – заспокоює Микола Федорович.
Другий етап реконструкції – перехід на сухий спосіб виробництва, яке є вдвічі енергоекономним. Проектування та поставку основного обладнання здійснила датська фірма «FLSmidht». Реконструкція була проведена за рекордні 18 місяців із запланованих 27.
Масштабність перебудови можна оцінити хоча б за кількома цифрами: на будівництві площею 9 га в різні періоди працювало 40 підрядних спеціалізованих організацій, використано майже 90 вагонів арматури, металу та металевих конструкцій, загальна протяжність кабелів та провідникової продукції 80 км, що відповідає відстані від Івано-Франківська до Буковеля або половині відстані від Івано-Франківська до Львова. Тільки на стадії облаштування фундаментів розроблено та перевезено ґрунту майже 40 тис мЗ, на що використано 5 тисяч машин, обсяг залитих бетонних конструкцій – 15 тис мЗ бетону.
Що посієш,                те й пожнеш
Модернізація потребувала величезного труду та чимало коштів. Зате результати не забарились.
Фінансовий директор Василь Лютий каже: «Після реконструкції у три рази збільшились надходження до бюджету. Цього року – це майже 75 млн. грн. А згідно з цьогорічними вимогами Податкового кодексу 50%  від цих надходжень залишаються у місцевому бюджеті. Так, за рахунок коштів з відрахувань майже двох тисяч працівників заводу до Пенсійного фонду Тисменицького району щомісячно виплачується пенсія 2,5 тис. пенсіонерів».
Паралельно із постійним пошуком шляхів покращення економічних показників підприємство дбає про підвищення екологічної безпеки. ВАТ «Івано-Франківськцемент» – єдиний цементний завод в Україні, який працює за Кіотським протоколом. «Сьогодні викиди пилу в атмосферу від діяльності ВАТ  на 10% нижчі від вимог за світовими стандартами новозбудованих об'єктів і на 50% нижчі від нормативів для діючих об'єктів в Україні», – запевняє головний інженер Богдан Заяць. Вся продукція підприємства сертифікована за міжнародною системою якості ISO.
Збільшивши вдвічі випуск продукції, ВАТ збільшило сегмент присутності продукції на ринку України. Нині завод пропонує споживачам не лише якісний цемент, а й розширений асортимент типів і марок цементу, а також спеццементи. Покращили і сервісне обслуговування клієнтів, створивши систему так званого «єдиного вікна» у сучасному торговому комплексі.
Максимально зменшили час завантаження автомашин. Сьогодні 25-35-тонний цементовоз завантажується не більше 10 хв. Для зручності у виборі цементу створили й нові упаковки. Зараз кожна марка цементу фасується в мішки певних кольорів.
«Реконструкція виробництва дала можливість розширити присутність як на українському ринку, так і на світовому. Сьогодні 40% продукції заводу йде на експорт в Росію, Угорщину, Білорусію, Румунію, Словаччину тощо. ВАТ «Івано-Франківськцемент» займає друге місце в області за зовнішньоекономічною діяльністю, – каже комерційний директор підприємства Богдан Скрип`юк.
Контроль за якістю цементу здійснюється в акредитованих лабораторіях підприємства. Із запуском нового заводу лабораторія оновилася на 95%. Найсучасніше обладнання лабораторії дозволяє системно контролювати якість сировини, напівфабрикату (клінкеру) та безпосередньо самого цементу.
Добробут громади – найміцніший бетон
Реконструкція цементного заводу пішла на користь не лише підприємству. Тут створено ще сотню нових робочих місць.
Поряд з розвитком ВАТ «Івано-Франківськцемент» розвивався й Тисменицький район та навколишні села. У Ямниці за кошти заводу повністю проведено газифікацію, збудовано амбулаторію, стадіон, брав участь завод і у будівництві школи, ремонті доріг та сільських вулиць. У селі Клузів, яке утворилось вже в роки незалежності, завод побудував церкву Пресвятої Трійці, клуб, сільську раду. Немало вкладено коштів для покращення добробуту сіл Клубівці, Рибне, Павлівка, Єзупіль, Побережжя. ВАТ «Івано-Франківськцемент» завжди сприяє у будівництві церков, шкіл, пам’ятників та інших соціальних об’єктів в області.
Прикарпатський цемент нині є лідером вітчизняного та світового попиту. Він є основою для багатьох об’єктів, які будуються до Євро-2012 та до Олімпіади-2013, яка проходитиме в Росії. Працюючи злагоджено, як одна велика родина, підприємство може стати прикладом для усієї держави. Почесний голова правління заводу, народний депутат України Микола Круць, вітаючи усіх із 20-тою річницею Незалежності, сказав: «Єдність, праця та розум – це той фундамент, на якому повинна будуватись країна. Наші предки віддавали свої життя у боротьбі за свою державу. Нам же випала щаслива доля Україну будувати. Це важка щоденна праця. І ми закликаємо усіх будувати Україну щодня».
Мар’яна РИНДИЧ 
Категорія: | Додав: bond (25.08.2011)
Переглядів: 670 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]