10:33
СПОРТ
Протиснулися у фінал
«Говерла» змагатиметься за Кубок України

Попри поразку у матчі-відповіді від южненського «Хіміка», франківська «Говерла» зуміла вибороти місце у «Фіналі чотирьох» Кубка України. Суперників розсудив лише овертайм…

Для «Хіміка», який продовжує виступи на євроарені, це була вже сьома гра у новому році (для «Говерли» - четверта). Зокрема, за три доби до повторної зустрічі з «Говерлою» южненці гостювали на майданчику берлінської «Альби». Можливо, саме втомою пояснюється та обставина, що господарі розпочали гру не надто агресивно. Як на тренуванні, – скаже згодом наставник южненців Карліс Мужнієкс.
Першу чверть господарі виграли з різницею у два очки. Однак на велику перерву команди пішли вже за переваги гостей – 31:32. Третя десятихвилинка не змінила співвідношення сил, а в четвертій перевага франківців за сумою двох матчів взагалі сягнула 14 очок!
Підопічні Євгена Мурзіна занадто рано повірили у перемогу. Впродовж трьох заключних хвилин четвертої чверті «хіміки» відновили паритет – 74:66 (в Івано-Франківську – 71:79). Гра перейшла в овертайм.
У додатковій п’ятихвилинці «Хімік» зміг захопити ініціативу. Однак гості дальніми кидками, які в цей день були їх головною зброєю (було реалізовано 15 спроб!), змогли повернути собі перевагу у двобої. Перемога – 87:81 не принесла лідеру суперліги перепустки у кубковий фінал. На майданчику столичного Палацу спорту зіграє «Говерла».
Окрім франківців, учасниками «Фіналу чотирьох» став київський «Будівельник», БК «Донецьк» і один з аутсайдерів регулярного сезону – «ДніпроАЗОТ» з Дніпродзержинська. Жеребкування півфіналів відбудеться 1 лютого. Вирішальні зустрічі турніру заплановані на 8-9 лютого.
Кубок України. 1/4 фіналу. Матчі-відповіді. 25 січня.  «Хімік» - «Говерла» - 87:81 ОТ (перша гра – 71:79). «Одеса» – «ДніпроАЗОТ» - 65:83 (78:81). «Азовмаш» - «Будівельник» - 65:75 (76:79). «Донецьк» - «Черкаські мавпи» - 102:106 ОТ (100:94).
Нагадаємо, що провідні вітчизняні клуби лише цього року отримали право боротися за Кубок країни. Раніше вони розігрували кубок суперліги. Торік «Говерла» дісталася «Фіналу чотирьох», який приймав Львів. Перегравши у півфіналі господарів (81:66), франківці поступилися у вирішальному поєдинку «Ферро-ЗНТУ» (69:87).
До кубкового фіналу «Говерла» проведе три гри чемпіонату. Вчора вона змагалася на майданчику маріупольського «Азовмашу». Завтра «ведмеді» гратимуть у Донецьку. На 5 лютого заплановано домашній поєдинок «Говерли» з БК «Київ».
Чемпіонат України. Суперліга. 22-26 січня. «Ферро-ЗНТУ» - «Азовмаш» - 85:82. «Київ» - «Донецьк» - 80:81. «Миколаїв» - «Дніпро» - 70:49. «Галичина» - «Ферро-ЗНТУ» - 69:63.