Вівторок, 23.04.2024, 08:33
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Пошук
Календар
«  Травень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Архів записів
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2011 » Травень » 12 » ДІЛО
10:53
ДІЛО
Порпаючись у смітті,
можна зробити бізнес і вберегти довкілля

В Івано-Франківську у реалізації проекту Європейського Союзу щодо екологічного збирання і переробки  твердих побутових відходів бачать свою роль і місцеві підприємці.


Проект ЄС „Покращення екологічної ситуації в Івано-Франківську та області шляхом запровадження технології екологічного збору та переробки твердих  побутових відходів на основі досвіду міста Бая Маре, Марамуреш (Румунія)” Програми прикордонного співробітництва ЄІСП Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013 рр. є надзвичайно актуальний з точки зору екологічної безпеки. Адже в Україні, за оцінками експертів, щорічно накопичується 50 млн. кубометрів побутових відходів, із них на одну людину в середньому припадає 300-400 кг/рік. За останні 10 років об’єм побутових відходів на людину збільшився на 40%.
Метою проекту є створення в Івано-Франківську сталого механізму роздільного збирання, транспортування, переробки та утилізації твердих побутових відходів (ТПВ), а також зменшення їх шкідливого впливу на навколишнє середовище та здоров’я людей. Від реалізації проекту очікують, зокрема, що буде впроваджена чітка система збирання, транспортування, захоронення та переробки ТПВ, що, у свою чергу, дозволить зменшити навантаження на полігон (сміттєзвалище) на 30%.
Важливо також, що внаслідок реалізації проекту буде вироблена місцева політика щодо поводження з ТПВ, а це значно вплине на покращення екологічної ситуації у місті та області. Для суб’єктів підприємницької діяльності буде створено новий ринок збирання, транспортування та переробки ТПВ. Зрештою, реалізація проекту спричиниться до ефективної переробки ТПВ як джерела енергії та експериментального (промислового) використання комплексної переробки й отримання цінних компонентів, що містяться у ТПВ. А це, у свою чергу, означає, що будуть створені нові робочі місця.
Як практично реалізовується проект? Є чимало кроків, але, скажімо, те, що мешканці Івано-Франківська можуть побачити вже, то це облаштування неподалік своїх будинків контейнерних майданчиків для сортування твердих побутових відходів. В рамках проекту буде побудовано 200 таких нових контейнерних майданчиків.
Також буде закуплено 600 контейнерів для сортування ТПВ та два автомобілі для вивезення відсортованих ТПВ. Крім того, будуть створені  пункти прийому відсортованих ТПВ та створено регіональний пункт прийому відсортованих ТПВ. Культура поводження з твердими побутовими відходами докорінним чином вплине на стан екології міста й області.
Для бізнесу займатися збиранням, транспортуванням та переробкою сміття сьогодні справа перспективна, хоча наразі затратна й копітка. В Івано-Франківську цим уже вісім років займається, зокрема, підприємець Віктор Василишин (ПП «Оксвікт»), який активно підтримав проект. На облаштованих контейнерних майданчиках на територіях чотирьох ЖЕО – №№ 1, 2, 4, 9 він встановив свої контейнери для збирання скла та сітки для ПЕТ-пляшок. Сподівається, що найближчим часом працюватиме й з іншими ЖЕО. 
«Якщо б ми зуміли грамотно організувати роздільне сортування твердих побутових відходів, то відсотків 70 усіх відходів можна зібрати і пустити на переробку. Адже сьогодні технології дозволяють переробляти і макулатуру, і скло, і ПЕТ-пляшки, і будь-яку пластмасу (чи це каністри, чи баночки від миючих засобів), і навіть тюбики з-під майонезу чи зубної пасти. Сьогодні в Україні є підприємства, які усе це приймають, миють, гранулюють і пускають на повторну переробку. Що ж стосується харчових відходів, то їх можна використовувати на біогаз», – розповідає Віктор Андрійович.
За вісім років роботи на ринку утилізації ТВП підприємець напрацював серйозні контакти з багатьма підприємствами з Донецька, Дніпропетровська, Києва, інших міст, які переробляють скло і пластмасу, працює з ними за укладеними договорами.
«Сьогодні займатися збором відходів вигідно, бо деякі підприємства навіть наперед оплачують те, що ти їм привезеш, транспортні витрати теж беруть на себе обидві сторони, – зауважує Віктор Василишин. – Однак у тому, що не так багато підприємців займаються цим, спрацьовує людський фактор: не кожен може пересилити себе і порпатися у смітті. Це особливо стосується найманих робітників. Категорія людей, які працюють на збиранні і сортуванні відходів, специфічна. Проте ця робота дуже потрібна, я б сказав – соціально значима. Адже ми живемо в цивілізованому суспільстві і всі хочемо, щоб нас оточувало чисте довкілля, щоб ми могли дихати свіжим, без смороду, повітрям, щоб під ногами – на тротуарах чи лісових галявинах – не валялися брудні пляшки, розбите скло, інші небезпечні предмети і т.д. Для того, щоб залучити до вирішення екологічної проблеми всіх мешканців, і працює, вважаю, цей проект ЄС. Потрібна роз’яснювальна література. А ми, зі свого боку, хочемо на всіх наших контейнерах зробити написи, які б закликали мешканців викидати сміття роздільно». 
В Івано-Франківську, крім ПП «Оксвікт», у сфері роздільного збирання сміття працюють  також ТзОВ «Грінко» та фірма з Дніпропетровська. Має бажання працювати на івано-франківському ринку ТПВ підприємець з Калуша Сергій Мельник (ПП «ЗахідВторРесурси»). Основним напрямком діяльності цього підприємства є заготівля та переробка вторсировини та виготовлення професійного обладнання для переробки ТПВ.
За словами Сергія Мельника, підприємство, яке працює вже восьмий рік, обрало цей напрямок тому, що вважає його перспективним, оскільки збереження довкілля чистим, вільним від забруднень є дуже актуальним. Тому підприємство пропонує лінії з сортування ТПВ, перфоратори для ПЕТ-пляшок, дробилки, гідравлічні преси, які є простими в монтажі, експлуатації, низькоенергозатратні.
Шкода, каже Сергій Мельник, що місцева влада не завжди йде назустріч таким підприємцям, які займаються проблемою утилізації відходів. Зокрема, в Калуші йому заправили непомірно високу ціну за оренду приміщення, яке є в комунальній власності, непросто зайти йому і на ринок в обласному центрі. «Хотілося б більшого розуміння з боку місцевої влади до тих підприємців, які займаються такими важливими речами», – зазначає Сергій Мельник.
Думається, саме проект ЄС „Покращення екологічної ситуації в Івано-Франківську та області шляхом запровадження технології екологічного збору та переробки твердих  побутових відходів  на основі досвіду міста Бая Маре, Марамуреш (Румунія)” і сприятиме тому, що спільними зусиллями громадськості, влади і представників підприємництва проблема утилізації ТПВ значною мірою буде вирішена.
Підготувала Наталка СТРІЛЕЦЬ
Переглядів: 1213 | Додав: bond | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 Мирослав Євгенович  
0
Підприємець Василишин Віктор заборгував за вивіз своєї продукції 3000 грн. транспортній компаніїї "TM-TRANS". (Договір заявка № Д-00001505 від 04.10.2012 року. Поступає не красиво, "годує" обітцянками і розказує про масу своїх проблем.
Даний підприємець, звісно робить потрібну справу для суспільства, але при цьому забуває, що перевізники теж люди, хочуть поїсти, мають дітей, та купу своїх проблем. Ми, транспортна компанія Івано-Франківська публічно звертаємось до пана Віктора з проханням, вимогою терміново оплатити наші послуги. Просимо всіх небайдужиш зателефонувати до пана Віктора по тел. 0502764756, та нагадати про існування боргу в 3000 грн.
За умовами перевезення, пан Віктор мав розрахуватися на місці розвантаження готівкою, його підвели партнери. Пан Віктор попросив відстрочку, але ця відстрочка в розмірі 3000 грн. уже затягнулась. Шановний Вікторе! Будьте порядним чоловіком!

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]